8 Các câu trả lời

Makan porsi sikit tiap 2 jam sekali, setelah mkn jgn lgsg minum air tgg 30min gt baru minum air. Oles minyak angin yg tak panas dekat perut, dan telapak kaki trs pake kaos kaki masa tdr. Saya sdh 19weeks ttp kembung, hahaha. Bakal sampai bersalin nampaknya.

faham sgt prsaan ni.. sabar ea.. mcm sy, sy letak myk angin dkt ats perut tp bkn kt tmp rahim la means jauh dari baby then saya usap² n nanti mst sis sendawa or kentut².. then tido la. mengereng or telentang mana keselesaan..

Sis boleh sapu minyak angin kt bahagian kaki sebelum tido mlm. Elakkan mkn mknn yg menyebabkan angin mcm sayur lemak, bersantan. Insya allah membantu

Saya pun sama! Sy letak lotion mustajab pati halia di kwn perut dan tepi. Try elak bhgn rahim. Atas perut ok. Klu boleh mkn awal.

VIP Member

sy ms awal prgnt..prt kembung,x sedap prt..mst mlm sebelom nk tdo...rs tekak x sedap.

VIP Member

Buh minyak angin cap kayu putih...sapu je seluruh perut..insyallah ok..sy pun kembung teruk

Klu minyak kayu putih boleh buh seluruh perut ke.. Sy nak buh, tak berani.. Sllu buh kt area ulu hati je.. Hihi

Bangun pagi terus makan. Tengahari makan jgm lewat. Makan makanan berkhasiat tauu.

Jangan skip makan

Tq. Will try

Câu hỏi liên quan