1 Các câu trả lời

hai. saya dah start cuba puasa ganti dari 25 minggu. skrg dah 30 minggu Alhamdulillah masih berpuasa. setakat ni cuma letih first day jela sbb banyak jalan p bazar 😅 selain tu rasa mual je nak dekat berbuka, tapi syukur time buka takde muntah pun. time sahur mmg kena bykkan makan berkhasiat dan tinggi serat. sepanjang puasa pun baby aktif je mcm biasa. moga kita semua dapat puasa penuh tahun ni tanpa sebarang masalah 🥰

nak ckp awal, menu saya takde nasi sbb masih alahan😅 contoh makanan sahur: kurma 2-3 biji wajib tak tinggal. overnight oats bersama buah. rendaman susu & beberapa biji kurma yg dibuat sebelum tidur. salad (sayur salad, timun, carrot, brokoli rebus, kentang rebus etc). 1-2 biji telur scrambled sbg sumber protein utk makan dgn salad. buah, cth oren, epal, pisang. roti/roti pita wholemeal boleh dimakan dgn ayam, daging, telur dan sbgnya. bubur/mihun utk karbo. oat bar. yogurt. air masak secukupnya pun penting. menu berbuka: saya mulakan dgn kurma jgk dan air masak. rehat solat dan lps tu saya makan je berat apa yg saya rasa nak makan hehe. tp makan slow supaya makanan senang digest dan perut tak kembung