9 Các câu trả lời

Wsalam. Hi mommy. Dont to worry. Boleh je bagi susu formula utk baby usia sebulan tapi kalau boleh diselang selikan dgn breastfeed juga even susu kurang supaya baby tak kekok dgn puting mommy. Utk bagi baby minum susu formula kalau tak silap setiap 2jam. Dekat tin atau paket susu tu ada bagitahu. ☺️ Pengalaman saya kalau susu kurang, mommy try urut area breast mommy utk perjalanan darah tu lancar. Tuam dgn hot pack atau botol berisi air panas. Kalau tak berkesan, saya suggestkan untuk ambik supplement milk booster. Ini hanya cadangan je dari saya, utk nasihat yg lebih bertauliah mommy kena reffer klinik kesihatan utk kepastian. 🤗

Sya blm habis pantang and dh bagi campur formula dgn susu badan sbp susu sya mmg Tak byk klu trlalu hause baby nangis tak kenyang but I push to breeding lh formula I bagi 3kali je sehari 1OZ kdg mlm 1kali je kdg Tak lansung sbp baby kurang nangis klu mlm tidur dgn susu badan and smpai skrg 26hari dh sya masih amalkn minum soup minum susu anmum tuk tmbhkn air susu but still same so I trpaksa bagi formula campur badan

Dekat label susu tue ada tulis brp auns n scoop dan kekerapan for baby dr umur sebulan minum susu formula. Ikut pada chart tu jgn bg lebih sudah. Kalau jumpa nurse n doc blh minta nasihat dia org jgak. For mummy blh juga minum susu anmum lacta or susu kurma nak bg susu banyak.

Ikut pada susu dekat plastik susu yg sis beli tu ade label bape kali sehari,oz, bape skop . Baby 1 bulan+++ seeloknya langkah 1 . Macam anak sy 11 bulan minum susu dupro langkah 2. Label kat plastik tu 9-12 bulan 6skop.180 air . 3 kali sehari .

Klau nk tmbh blik susu bdn, cuba amal kn horlics sis.. Sy pun bile susu bdn mula nk kering, ank da ngamuk2, sy amal kn blik minum horlics.. Alhamdulillah.. Susu bnyk blik sis..

Betul tu horlicks berkesan.. & pastikan jugak minum banyak air kosong

1. Ikut nasihat doktor atau misi 2. Ikut berat badan bayi tersebut 3. Ikut bulan bayi tersebut

Awk boleh join group happy breastfeeding malaysia di fb. Sgt membantu

boleh campur susu fornula dengan selang seli susu ibu

VIP Member

setiap 2 or 3 jam,ikut sukatan pada paket susu tu.

Câu hỏi liên quan