15 Các câu trả lời

1st trimester tu, nurse kk bg sy folic acid n dh msk 2nd trimester, nurse tambah iron tablet (walaupun xde plak dia ckp sy ada mslh gn hb). Tp on 16wks, nurse suruh makan Obimin. Dorang kata no need mkn folic acid n iron tablet lg sbb Obimin ni dh ada semuanya. So, sy fully stop acid folic n iron tablet n only eat Obimin sebelum tdo.

VIP Member

Oh obimin ni sy xpnh mkn..sy mkn obimin yg lg satu pd awl kehamilan... sbb dia ada byk penambahan dr obimin yg ni.nm dia obimin pluz.. Dr segi kebaikan obimin yg pnh sy mkn dlu katanya baik tuk kantung bby..dia protect kantung pd awl kehamilan.....ada dha n etc... bgus tuk prkembangan awl bby d dlm.kandungan ms dia br nk build

Sy msa 1st trimster doc bg obimin 2nd trimster dpt zincofer Now 3rd trimster doc tukar kpd iron tablet Tp antara 3 jenis ubat to, obimin y tbaik bagi sy, y lain lpas mkn msty rasa mual😅😅😅

VIP Member

1st trimester :folic acid (nak kasi habis) + onimin. 2nd trimester : obimin + blckmores pregnncy and obical (mlm only) 3rd trimester (now) :neurogain + obical (mlm)

VIP Member

Saya makan masa 7-10weeks sahaja.. Lepastu tak makan sebab alahan teruk muntah,, tak Boleh masuk ubat.. Doc sarankan saya makan before tido..

Saya makan obimin tapi dr hospital sruh makan jugak asid folic yg kuning tu..sebb dalam obimin kndugan asid folic sikit dr kata..

VIP Member

Wasalam. Sepanjang pregnant sy mmg xpernah miss makan obimin, Alhamdulillah hb sy elok smpai skg. Mgkin sesuai juga dgn sy.

Saya .. Preggy yg no 4 ni nurse bgi new obimin .. Ok je.. Nurse ckp dlm obimin semua dh ada..

Sy mkn time 1st & 2nd trimester... Ok jea... Now dh 3rd trimester, doc tukar zincofer...

Pernah makan p xsesuai ngn sy hb mkin low bila mkn obimin dri 10.6 trun 9.0😩😩

Câu hỏi liên quan