7 Các câu trả lời

Salam.. Hye ! Saya baru lepas balik dari Appointment Dokter. Rasa teruja untuk ambil tahu semua benda berkaitan baby disebabkan ini merupakan kelahiran pertama. Tapi keterujaan tu bertukar sedih bila dapat tahu mungkin ada Cyst dan Fibroid di sekitar rahim (Refer Gambar). Disebabkan saya dan suami tiada pengalaman langsung, kami risau ianya akan mengganggu kandungan. Siapa dekat sini pernah kena dan pernah sembuh? Bahaya ke untuk kandungan? Siapa ada petua untuk hilangkan cyst dan fibroid? Tolong Please.. Risau 😢

2 minggu lg bru jmpe doc blik utk scan.. Hati ni pon bdebar.. Harap cyst tu mngecut..

Waalaikumussalam sis. Saya ada tiga cysts, alhamdulillah baby besar cyst pun kecut. Haritu jumpak pakar, dia kata telur bengkak tu persediaan untuk hamil tak perlu dirisaukan if under 5cm lah. Wallahu alam

Ouwh

1st better check with the doc. Let the doc decide. Because lain org lain cyst. Ada org hilang bila kandunn membesar. Ada orang cyst tu membesar sama dgn baby tanpa ganggu baby. Ada org cyst membesar dgn baby dan ganggu baby.

Ya.. Doc dh monitor.. Tgu usia kndgn 3bln bru scan blik sama ada cyst mngecut @ tdak..

Sy ada.. Last scan size cyst 2.49cm.. Semalam g scan, cyst dah xnampak.. Doc xnak ckp cyst dah hilang coz baby dah besar kan. Takut baby lindung.. Hopefully betul2 dah hilang lah 😅

Harap begitu.. Sama² kita berdoa ye wak bnde tu hilang..

Semoga semuanya selamat ya. Risau saya dgr sbb akak ipar saya gugur masa kandungan antara 23-25minggu. Sedih sgt.

Oh no.. Kita xblh jangka sgt kan knp sakit n punca sakit n so on.. Tulah risau jgk ni.. Nt nak scan jat swasta.. Lagi details. Hopefuly blh npk cyst tu ada or x.. Klu dah hilang syukur.. Klu membesar n xnpk tu yg takut tu..

Wasalam hai sis...sama lah dgn sy...aritu scan 6w, doktor kata ade cyst...nti lg 2mnggu dtg repeat scan blk....

Aminnnn

VIP Member

Wassalam. Sy pernah ada masa awal awal pregnant, bila kandungan membesar dia hilang sendiri.

Yurp doc monitor tp fikiran tu wat jadi tkt+risau..harap begitu la.. Ramai kata akn hilang..

Câu hỏi liên quan