9 Các câu trả lời

sy due 23/9 tapi dah bersalin 18/9 aritu. 17hb dah keluar darah sikit2 tapi takde contraction lagi. petang tu check up, Dr suruh masuk wad ptg tu sebab nak induce keesokan harinya since sy gdm on diet, baby plak bile scan dah 3.6kg. mlm tu dah start rasa contraction. lepas kol 12 pagi makin kuat sakitnya. alhamdulillah dah selamat bersalin anak no 4 kol 3.05 am. tak sempat nak induce, xsempat nak masuk ubat tahan sakit, nurse pon da kelam kabut sbb bila Dr pecah air ketuban masa tu bukaan dah 6cm, tak sampai 15min trus rasa nak bersalin. yang no 4 ni paling sakit rasa bersalin. sekarang da bole tutup kilang.hehe. semoga ibu2 semua dipermudahkan urusan bersalin..

sis pergi check bukaan dekat klinik ke? n check laluan sebab dah kluar tanda apa2 ke? saya edd 25/9 tp ada rasa contraction sikit2 ja yg saya rasa false contraction sebab sakit then bila dan stop Tu ok ja tkda apa2 pun.. tapi tkda tnda lain selain mucus plug tp sikit n tkde darah pun . nurse suruh jumpa doctor dekat kk masa edd Tu kalau Belum bersalin. nervous sebab harap sangat tak delay dari edd. ada yg boleh advise ke?

say check kat hospital , sbb ingt kn keluar air ketuban tapi bukan . tu yg check jalan skli. slalu klu dh kena edd dia akan bagi trikh baru utk serah diri sis. tpi tngok atass klinik juga tu .

Sy pun dah 39w2days takda tanda apa2 lg ni 😌 harap kita semua bersalin before due date. Puas dah pujuk baby suh keluar 😭

itu la sis aminn contraction dh ada. tpi x kerap pulakk

saya pun 39w 2d, tp takda tanda lgsg lg ni 😂 takmau overdue 🥹 btw boleh ke p hospital mintak induce? 😂😂

haritu dah mkn nenas, bd suami pun dah, mkn pedas dah, senaman dah 😂 agknya kalini kena tawakkal ja la 🤣

sy 21 ni due date pon baru bukak 2cm..dr bg last date 27hb 😅😅 moga dipermudahkan urusan bersalin kita

tak lama dah sis. saya due 30/9 serah diri 6/10 . semoga di permudahkan

esok due tande pun takde lg sakit celah kangkang dh nk jalan nak buat semua mende stres nye rasa

hi. saya lagi tiga hari due date, harini baru turun lendir tapi sikit je. contraction pun takde sangat

semoga di permudahkan . serah diri jwb nyee

saya rini dh 39 mnggu, nk masuk 40 dah dua hari lg, msih xde tanda2 lagi 🤣

tu la saya pun tunggu juga tanda. contraction pun skjap2 adehh

buat senaman kupu² n bykn berjln

jangan kata senaman kupu², saya turun naik keje , tak cuti lgi . kadang2 layan anak gi taman lagi la aktiff. tak thu nk buat mcm mana biar ada tanda² .