12 Các câu trả lời

Sy guna cetaphil utk mandian itu pn sehari sekali. Anak sy xtahan panas kerap ruam & xbole pakai sebarang minyak kembung. Jd doc pn suruh stop if kembung katanya urut je bby. Then smpi skrg xpkaikan bby apa2 myk, ruam pn kalau naik sy sapu ezzera cream (color purple). Sbb doc suruh sapu moisturizer.

Sy pn gune krim sme...tp mkin teruk ...sis gune sbun mdi ke skrg ?

VIP Member

Guna cream apatu sis.. Cuba ikhtiar guna skeenz balm dari tasneem.. Tasneem guna essential oil je selamat digunakan dari newborn hingga dewasa http://www.wasap.my/+60142659754/tap

VIP Member

Saya mandikan baby saya dgn sabun sebamed. Gosok2 sikit dekat pipi dia juga. Alhamdulillah sampai sekarang xde ruam susu dah. And lepas menyusu, lap2 kan mulut and pipi baby ya

Trai tepung Ubi sis.. buat mcm bedak.. saya setiap Kali menyusukan baby stanby kain basah.. lps menyusu mesti lap Muka dia.. kalo tx ruam terus muka dia

pakai mandian chetaphil dan lotion dia nanti ok macam anak saya..jangan bagi baby berpeluh Dan berhabuk tu pun salah satu punca ruam

Kalo mak sy diew soh amalkan ambik gula segengam.. Campur dlm air mandian baby tu.. Pastu gosok slow2 kat pipi diew tu.. InsyaAllah

Sy pki minyak kelapa dara lps mnd 1bdn..&kl ad ruam2 sy pki kn..tu petua orngtua sy..alhmdulillah baby xde ruam

VIP Member

Sy guna ne je sis kalau ruam naik ,xthu kalau sis nak cuba ..ne pun ok

VIP Member

Saya dulu lepas mandi sy letak bedak anaku,

VIP Member

Sabar.. akan elok over time..

Câu hỏi liên quan