36 Các câu trả lời

Makan dalam bilik sis.. jgn paksa diri.. ha skrg ni sy ni kat hospital sbb gagah puasa jugak walaupun sy tak larat..bby kurg gerak sbb sy letih.. Puasa boleh diganti, kesihatan awak dan bby yg penting. Islam tak kejam tp manusia sendiri yg buatkan mcm islam tu susah.. klau jd apa2 dkt awak mil awak takkan salahkan diri dia. Dia akan salahkan awak.. jgn paksa diri ye ibu..

simpan stok makanan dlm bilik. kalau tak larat, berbuka & makan dlm bilik je. kalau mertua tanya ckp je masih berpuasa, time berbuka baru makan nasi. kadang org tua2 ni mmg mcm tu sbb time dorg dulu dorg pregnant pun puasa, buat kerja berat. sbb kurang ada pendedahan ilmu.

betul..sy pun buat cara ni..senang😊..klu x larat n takut memudaratkan blh berbuka

Tak larat makan je sis kesian anak dalam perut ,sy pun sama dpat tahan sampai 12 tgh hari je lepastu makan,mak mertua alhamdulillah kadang siap tnya tak gi makan lagi?buat keje yg berat2 lagilah dia tak bagi,sis makan je janji anak dengan sis selamat dan sihat ,puasa boleh ganti sis nyawa dalam perut kita tu tiada galang ganti sis kalau jadi apa2 .

VIP Member

Tak larat jangan puasa. Anak tu anak puan. Kalau pape jadi, mak mertua tak bertanggungjawab pun. Paling tak pun dia akan kecam puan lagi. Jaga diri, jaga kandungan. Pls3. Makan kalau tak larat. Puasa tu wajib, tapi untuk org prgnant di boleh kan buka kalau tak larat. Abaikan mulut puaka mak mertua tu. Yang penting puan bgtau husb puan.

lagi risaukan mertua dri anak dlm perut ye? tak pyh pikir la mertua awak tu.. abaikan mulut mertua yg puaka tu.. badan awak sepatutnya awak tahu awak larat puasa ke tak.. kalau tak larat sngt berbuka laa tapi tak payah la tunjuk pulak makan dpn dia.. mkn je senyap² dlm bilik.. jngn risikokan diri sendiri dgn baby

Takyah dgr ckp org yg myakitkan hati. Badan kita lain2. X lrt xyh pose. Tak dosa pun. Dalam islam pun ckp kalau risau memudaratkan bayi boleh tak puasa. Mertua ni kdg2 dia rse lbih pndai sbb da hidup lama. Tp kita ada socmed sis. Mcm2 ilmu kita dpt. Tak perlu kot nk hirau ayat2 toksik mse pregnant ni.

kalau saya pulak , alhamdulillah dapat mak pak mertua dan suami yang memahami .. dorang akan tinggalkan makanan sahur untuk saya . tapi BIRAS saya pulak menyemak 😂 tak habis2 suruh kite cuba untuk puasa padahal saya ada gastrik dan pregnant 38w 5d 😂😂 saya buat tak tahu jekk lantak kannn hahahahha

Ada sebab Allah ciptakan pengecualian pada wanita pada hari2 tertentu seperti mengandung/menyusu/uzur. Sebelum kita fikir orang lain, fikir diri sendiri. Amalkan kehidupan #happymehappylife. Bila kita mendahulukan diri kita sebelum orang lain, insha Allah semua benda jadi mudah.

sampainya hati mak mertua kata cm tu , mak mertua sy kak ipar sy sampai pesan dgn suami jgn bg sy puasa sampai sllu call pesan suruh mkn bila lapar sbb risau mak dan ank dlm perut semoga awk kuat tp if boleh jgn la puasaa makan je okay hmm kesiankan ank dlm perut dlu tauu

sis.. yg awk kna risaukan adalah ksihatan bby dan awak.. dripada terjadi bnda yg x elok.. baik bbuka.. ckp terus trg kt mertua.. bdn stiap ibu dan bby adalah bbeza.. ada ibu yg tahan, ada jgk ibu yg xtahan.. saya doakan smoga urusan sis dpermudakan..