19 Các câu trả lời

VIP Member

Nak confirm pregnant ni kena buat urine test, blood test atau scan sahaja. So far tanda muka berjerawat, cirits, gatal punggung...gatal tangan. Masih lagi belum boleh boleh bagi confirmation yg kita pregnant...tanda tu buat feeling sensorang bolehlah tapi kalau g klinik cakap macam tu kat doc or nurse mungkin di nista sepuas mungkin oleh mereka. Maka dengan itu silalah beli upt test.

tanda nak demam pun boleh jadi jugak. kurang air dlm badan ke. sekrang ni musim virus. so bab penjagaan kesihatan perlu diutamakan. kalau dah kerap rasa mcm tu, terus ke kk. If syak hamil boleh mintak doc buat urine test makmal terus.

Sy pulak badan mengigil mcm demam tp suhu ok..tp siang n mlm sama je..bkn mlm je rasa cm tu..siap pakai sweter lg tngah hari buta..Upenye si kecik da ada kt dlm ni 🤭..

Nti cek la upt..sy msa demam2 tu kuar coklat2 ptotnya time tu piod..pastu + sngugut kuat..air liur byak..hari ke 4 nekad nk upt.tp pagi hari ke 4 nk test upt dan2 tetek skit mcm dihiris keliling buah dada..slalu mcm nk piod skit kwasan puting je.ni 1 kwasan buah dada klu tersentuh x leh bincang skit dia..hehe wat upt 2 saat naik double line..x pcya mngigil sbb penantian 5thun lbh tu la kli ptama upt 2line.skang 27w.sis try la upt.mana tau cek awal n dpt jga diri dr awal.

VIP Member

Iya sis check upt kalau period lewat dri 2 week ,tpi kalau demam panas sgt terus jumpa Dr sbb bahaya utk awal kandungan based on pengalaman rakan baik sy dulu.

Saya tiap malam badan akan panas , sampai suami tegur badan saya panas je . Bila tanya mak mertua saya dia kata normal orang pregnant memang macam tu .

Sya sebelum tahu prancy,kerap lemah rasa mcm nak demam,badan pun panas jer....smpai.lah dah sah mengandung....

haah tu slaah satu tanda...panas dia xboleh bawak bincang. tp nnt dah nk masuk trimester 2 dia ok balik.

boleh check guna upt kalau da delay.. mcm sy haritu before thu preggy mmg bdn on off panas time malam

VIP Member

Boleh dikatakn jgk.. Sbb sblom saya tau saya pregnant, mlm je msti bdn pnas cam org dmm..

Hahahahaha.. Adoiii soalan.. Nk thu pregnant ke x.. Guna laa UPT.. Alahaaiiiii..

Câu hỏi liên quan