12 Các câu trả lời

Tak digalakkan. Pengalaman sy sendiri. Sy makan sikit je tau. Sebab masatu teringin sgt nak makan. Mintala hubby belikan yang cheese. Sy makanla sesudu mcm tu. Pastu, pedas lain macam masa tak mengandung elok je bedal. Da pedas tu minumla air manis nak kurangkan pedas. Apa jadi kat sy. Petg tu perut sy memulas. Mcm cirit birit. Last² turun drh sikit. Spotting. Dah sakit perut kena warded sebb cirit birit teruk 2 hari. Scan baby, nasib baik takda apa. Taubat nak mkn pedas²

TapFluencer

kalau sblm ngndung mmg jenis makan pedas xde masalah, sbb sy skg tnggu masa nk bersalin je.. masa 2bulan 3bulan mmg kuat makan ramen.. 5bulan baru stop makan sbb dh xhendak 🤣🤣 makan plk kerap.. ramen pedas.. semua jenis try.... alhamdulillah ok jaa bby 😍🥰.. sbb sy sblm kawen sblm pregnant.. mmg jenis makan pedas double triple... 🥰 kalau masa sblm ngndung xpernah makan pedas... better elakkan.. jgn cuba... risau xtahan panas n pedas... kalau dh biasa.. boleh je..

ye sis 😌 saya pun mcm tu sebijik . mmg selalu beli ramen dari sebelum kawin lagi 😂 sbb dah terbiasa , bila teringat jadi tak senang duduk , rasa terliur sngt sbb tau nikmat sedap dia tu mcm mna 😭 btw thnks bagi sedikit pengalaman ..

Haritu saya teringin ramen juga, nurse kata boleh je buat rasa. Ikut pada perut masingmasing. Tapi sebagai langkah hatihati saya kurangkan pedas tu, saya letak dua titis macam tu je. Supaya tak terlalu pedas, makan pun saya bahagi dua mi nya. Asal dapat rasa pun jadilah masatu 😂 Makan apa pun jangan berlebihan, sikit buat hilang teringin je. Kalau masih boleh kawal teringin tu elakkan dulu. Semoga sentiasa dipermudahkan urusan 😊🌼

Ramen tu pedas, kalau jenis perut tahan boleh je sis, tapi kalau jenis takk, tak di sarankan makann, Kalau saya jenis kalau nk makan ap makan je, janji berpada, kdg rasa semulut dua pun memadai. Saya suka sangat makan asam laksa meggi tu, masa week 10, teringin sngt2 , hsbnd masak kan, last2 semulut dua ja bulih masuk, pstu muntah sbb bau kuah dia tak tahan, padahl sebelum ni okey je😂

Sy anak 1st alah smpi 4bln. Memg x lalu nk mkn apa. Paksa diri jgk la makan. Mkn muntah mkn muntah. Tp lps tu memg xde alah. Hari2 nak mkn. Mkn semua pedas. Doc ckp xde ape mslh nk mkn pedas. Ikut ketahanan awk. Sbb sy memg jenis spicy food. Jd tiap mkanan mesti pedas. Cili sy jdikan ulam. Smpai nak beranak tu, alhamdulillah. Anak sy okey sihat walafiat. Jd ikut lah kemampuan diri ya :)

wahh snagt membantu 😍 Ada jugak geng makan pedas ...

terima kasih bagi pendapat ya . sebelum pregnant saya mmg suka makan pedas . perut saya okay takda masalah . tapi time pregnant ni yela takut jugak . anak pertama pulak tu 😂 boleh la saya rasa semulut dua pun jadi la . habis mengidam sngt dh .😭 tq yg bagi pendapat ..

masa saya 8w 9w saya makan meggi pedas giler , sebab teringin makan benda pedas. sekarang saya dah 18w asal makan meggi je muntah. ikot org sis , kalau sis takut letak lah perencah tuh sikit je. supaya tak pedas sangat.

bole jek makan. cuma jgn kerap sangat. kalo bole sebulan tu sekali jek. tp biasa bab teringin ni bila kita dah mkn sekali x de nye nak mkn lagi. sebab rasa dah puas

VIP Member

sy makan dua tiga sudu je buat hilangkan rasa teringin 😂 perencah pes pedas tu letak sikit je. tak makan langsung kang siang malam dok teringat

makan buat rasa je awak hmmpp sama laa laki kita pon tak bagi makan tapi kita makan senyap2 buat rasa

betul , jadi teringin oww 😭