17 Các câu trả lời

saya pon 34 weeks jugak. tp saya puasa je. sbb saya ada lg puasa tak ganti 🤭. test dulu puasa, kalau tak tahan buka je la. tp saya puasa, so far baby ok je. aktif, takda masalah. bergantung pd org jugak. pape test dulu jgn trus tak puasa. susah nt nk ganti bnyk hari. lg satu, kalau kita dh bayar fidyah pon, kita still kena ganti puasa tauu. jgn ambil mudah bab hukum. ramai kawan saya yg preggy tak puasa,tahun depan tu dia byr fidyah je tapi tak ganti tp sbnrnya wajib ganti. pape pon mommies kena cuba puasa dulu sehari untuk test, tak tahan buka je sbb kita nk tgok kemampuan kita masa puasa nt 🤗

Bagi saya jgn main test2. Sebab memang kita tau kita mampu, tapi alih2 baby dlm perut yg tak tahan. Hari hari baby memerlukan nutrient yg cukup utk dia survive di dalam. Seeloknya kalau nak puasa consult dengan doctor dulu. Ada kah puan dan baby ada sebarang masalah semasa mengandung, hb low, gdm, dan sebagainya. Maaf ni pon sebagai pandangan sy jugak. Sy belajar dari pengalaman baby takde sbb puasa dan kita rasa kita mampu sbb baby aktif.

Apa yang sy baca kondisi puasa bg ibu hamil yang paling sesuai adalah pada trimester kedua..tp ia tidak menjadi kesalahan sekiranya ibu hamil mahu berpuasa dlm trimester ketiga tetapi diingatkan supaya portion makan mstilah 3 kali jugak..n sekiranya ibu mengalami sebarang masalah sewaktu berpuasa, hendaklah dia berbuka puasa..jangan paksa diri..islam memberi kelonggaran bg ibu hamil untuk berpuasa🤭sis tgk video pasal tip berpuasa bg ibu hamil kat you tube..blh tambah pengetahuan jugak😊

doc sy ada ckp ari tu..klu x bole jgn paksa..nnt tkt efek baby jgk.klu rasa bole go on..mgkin bole cuba dlu..klu x lrt tu bukak la pose nnt..sy skg 29w tp x mkn pun dh tketar2 mgkin sbb dlu ada gastrik..jd rasa mcm x bole je nak pose.yg 1st preg (tp gugur) dlm 8w tgh pose la tp tba2 jd lapa trgedik smpai nak nangis jd sy x bole pose dh pastu..

Dr O&G saya tak nasihatkan saya untuk berpuasa sebab dah 3rd trimester. Bila kita berpuasa, baby akan kekurangan nutrisi harian yang diperlukan. Jadi baby akan serap balik nutrisi dari sel otot & organ dia sendiri untuk dapatkan tenaga, kemungkinan akan ada komplikasi pada baby nanti terutama kat organ jantung lepas bersalin nanti.

Good info

VIP Member

Sy 35 weeks.. Pernah la try puasa sblm nk smbut puasa ni. Gigil nk smpai berbuka tu... So, mmg xleh nk berpuasa la nmpaknya. Ganti jela nti. Sy tnya dh nurse blh ke x puasa.. Dia ckp blh kalau rasa larat. Sis try jela kalo rasa larat.. Tp kalau kata gigil nk pitam mcm sy rasa tu, berbuka jela.

Pengalaman kawan saya : 36w puasa walaupun baby aktif. Dua hari baby dah takde denyut jantung. Hmm. Mommies, puasa boleh ganti. Sebulan pun sebulan la demi anak. Jgn paksa k. Allah pun tak pernah membebankan ibu mengandung. Islam itu memudahkan 😊

VIP Member

Puasa nnti saya 31w. Ingtkn nak puasa penuh tapi fikirkn saya ade gastrik, then sejak pregnant ni tak sampai 1 jam mesti pedih & cari makanan. Nampaknye kena ganti lh puasa kalini

saya pon puasa nanti da 35w hbs pantang jom la kita sama2 ganti puasa... mybe saya pon tak puasa... lebih penting kan kesihatan anak... xnak pentingkan diri sendiri...

VIP Member

I think mcm bahaya pregnant bpuasa.. Mcm2 mslh nnti.. Kena marah doktor lg.. Kalau doktor bg.. Ok la kot.. Doktor ckp nnti apa2 blaku pd anak, ibu akan dipersalahkan..

Masa sahur mkn berat sikit tutupkn dgn kurma dan minum air putih lebih sikit.kalau rasa 1st day tak larat jgn paksa k.tak semua ibu hamil mampu berpuasa penuh

Câu hỏi liên quan