4 Các câu trả lời

Hai sis, utk semak ttg makanan aplikasi theasianparent ada sediakan button info makanan utk ibu hamil, berpantang & menyusu. Tak pun sis tanya doktor. Doktor mesti tak galakkan makan pedas punya. Sis cuba la makan buah-buahan yg disukai juga. Cuba cari juga mknn kurang pedas/tak pedas yg disukai. Bukan apa, makan pedas baby boleh rasa panas dkt dlm tu. Ataupun nnt kita dpt penyakit berpunca drp kerap mkn pedas atau perut jd sensitif. Saya minat pedas juga tapi sejak hamil perut jd sensitif iaitu jd panas wlupn tak rasa pedas janji makanan tu bercili jadi tak keruan panasnya.

Boleh jeee.. Saya dulu mkn keaw tiaw goreng buhhh cili belambakk.. Mmg suka pedas.. Tapi jgn kerap2 mkn pedasnyaaa.. Nnti kalau dh trimester kedua ketiga, tk lalu sgt dh nk mkn pedas sbb pedih ulu hati.. Saya skrg trimester ketiga tk mkn pedas sgt dh sbb setiap kali mkn mesti braxton hicks..

Boleh jaa sya pon mcm tu klau mkn bnda manis jaa mesti nk muntah kna mkn bgi rasa pedas ckit bru rasa hilang muntah dy mkn pon terus lalu 😅 pedas boleh tpi jgn terlampau pedas ambil kuantiti yg skit ja bgi hlang rasa nk muntah 😊

VIP Member

bole sis