18 Các câu trả lời

HB low consume maltofer. Sye dh try iron tablet, zincofer sume x ngam. Maltofer so far boleh la. Try la tapi kene beli sendri. Last time kk ade provide tapi skrg xde stock dah. Kene beli sendri. 1 box tu RM30 x sure pulak ade bape biji. Sye kene makan maltofer tu skrg 3 biji shari. Kalau awak x teruk sangat mkn 1 biji je sehari. Sbb sye 3 biji hb x reti naik. So doctor naik kan dos die tu.

First time check up masa tu 7w..misi mmg suruh mkn zincofer hari2 1biji sebelum sarapan..next check up 10w5d misi pesan awk da boleh mkn zincofer ni selang satu hari 1 biji sebelum sarapan... then, masa 15w5d misi bg tablet vit b, folic acid n iron..hb jatuh..sudahnya sy stop semya tablet tu..now, sy teruskan mkn zincofer hari2..

sekarang sy 20w tak sabar nk tahu hb utk next check up 2minggu lg..

sis cuba minum air susu kurma farm fresh , dulu hb sy slalu low smpai kena hantar darah ke lab sbb nx tgk ada anemia ke tx , sy amalkan minum susu tu alhamdulillah smpai skrg 33w pergi cek up hb 11.3 , tips dy minum sejuk2 air susu tu kalau tx nx loya

Saya dulu pun hb selalu low n zincofer pun x boleh makan mesti muntah. Cara saya selalu makan buah naga atau buah warna merah 😁n minum susu segar sekotak sehari. Banyakkan makan kurma alhamdullillah sehingga bersalin ok walaupun hb low

Next checkup,ckp ngn doc xleh mkn ubat tu..nty dia tukar..sbb sy pn prnh dpt ubat tu,tp xleh telan...klu mkn,msti muntah balik..jd doc tukar obimin balik..

Try mkan suplement beaumama. Sye mkan suplement tu and banyak mkan jambu batu, hb sye mantain smpai 29w ni, alhamdulillah walaupun sye thalesemia minor

Mkn nie sis.. Alhamdulillah hb saya ok.. Kerap minum air panas.. Kerap kencing. Kerap minum air. Dan makan sayur srta kurma...

Iberet.. Zat besi die byk skit.. Cannot skip pil vitamin ni sis.. Xcukup ape mknn yg sis mkn je sbb kongsi berdua dgn baby..

Nty check up bgtau doc xbole mkn..nty dorg tuka iberet plak...mcm sy xley msuk ubt klinik..skrg sy mkn maltofer

Try jus mamariam saya pun mcm tu juga tapi x ambil zincofer. Jus mamariam ni mmg berkesan.

Sye pun mcm sis , tkleh nk telan ubt yg doc bgi . Mcm² jnis ubt doc bgi still sme je . Last sye order jus mamariam , alhamdulillah okay . Lgipun suami sye cina muslim , so jus mamariam nie bnyk khsiat dea , kurang mntah , hilangkn kncing ktor .

Câu hỏi liên quan