25 Các câu trả lời

Saya hold dulu.. takut jd apa2, stiap org effect bdn xsama. Mmg ada yg kata takda msalah apa, tp risau jgk kita xthu kn apa nk jd.. so better elak dlu, nt lps brsalin bru sy nk ambk kot.. utk skrg ni, jaga diri elok2 je klau nk berurusan dgn org luar, doa byk2 dijauhkan dri kena pnyakit tu. 🤗

Tak wajib pun. Tapi memang akan bergantung pada tiap orang. Macam saya dan kawan yg sama sama pregnant dah ambil dan kami ok je. Kalau nak ambil, niat dan doa yang kita nak ambil ni untuk kesihatan dan keselamatan kita, baby dan orang keliling. InshaAllah moga dipermudahkan

klu bg sy...skrg yg tgh mgandung 18w sy hold dlu walaupun dh dpt apoitmnt sb pengalaman mse 1st dgn 2nd dose bdn ad effect..bkn nk trus tolak tp hold smntre preggy ni insyaAllah lepas dh bsalin bru ambik..tp atas diri masing...yg penting jaga sop jaga diri...

Majority ambik lepas beranak sis. So jgnlah ambik sbb badan kita sihat selagi tak sakit jgn ambik. Sbb doktor dan staff nurse kat tmpat saya pon tak alu alukan ambik. Nanti dah ambik tak pasal2 jadi sakit ke kita taktau kan. Takut plak baby tereffect😩

saya pun nurse kt kk kata nnti nk bersalin tkut susah nk masuk labour room , atlast dlm terpaksa jugkla amik jugak booster pfizer , da 3 hri lepas demam asyik on off , tapi alhamdulillah baby gerak aktif mcm biasa 🥺

Sy pun blm ambik booster bru jer masuk 10 weeks ni. Doctor pun x sarankan ambik sbb risau kandungan x tahan. Sy bfore pregnant dah kena covid. Nasib baik jer simptom tak teruk sgt wpun sy ada sejarah asma & diabetes.

Xwajib tapi digalakkan. Tu la ayat menteri tu🥴 baik tolak dlu la.. Ckup la 2 dos lepas tu duduk rumah diam2. Rmai yg tumbang sbb booster ni. Adik ipar dos1&2 elok je sihat. Kena booster lngsung xblh bgun

tak digalakkan ambil skg tgh pregnant. risiko.. saya pun cancel.. better amik lepas bersalin. takde yg ckp pun nk bersalin susah. misi pun suruh amik lepas bersalin. bahaya..

betul...

Tak wajib. Tapi saya nak ambil dalam masa 2 minggu bila baby sampai minggu 14. Takut akibatnya kalau kena covid.

sy bleeding n gugur selepas dose k2 bln 8 haritu..pd minggu ke 14...tp rezki sy mengandung semula..booster da pggil 31hb..tp sy cancel dl xberani sbb da ade sejarah gugur lepas vaksin....skg 15minggu dah..

Sy decline dlu appoiment tu. kalau nak amik pun mgkin lps bersalin. Booster ni byk kesan sampingan.