26 Các câu trả lời

Sis skrg saya tgh alami mcm sis, smlm dapat tau buat test saliva dua garis, satu lagi samar2 tapi masih nmpk. Symptom setakat ni tekak rasa sakit mcm perit. Kandungan saya 27 mggu, apa perlu saya buat sis? Saya buntu semalaman menangis sbb risaukan baby. Saya dah cucuk dua dos sebelum pregnant tahun lepas. Tapi booster tak ambik lagi. Apa perlu saya buat ? Kuarantin di rumah atau kene di hospital untuk check? Maaf saya first baby takde pengalaman lagi, boleh sis share mcm mne please bantu sis🙏🏻😭

Sis kita sama la, kalau ikutkan harini saya ada kne jumpa pakar pemakanan pagi tadi pukul 9 , lepastu saya ckp kat dia maaf tak dpt nak hadir sbb semalam buat saliva test dpt tau positif. Terus dia kata kalau mcm tu takpe terus dtg ke klinik ye untuk buat ujian saringan covid. So tadi saya buatlah swab test yg kat hidung tu. Mmg positif la sis. Saya dpt sbb contact rapat family saya 4 org dah positif. Tapi nak buat camne. Doktor kata saya punya tekanan darah apa smua okay. Kurantin di rumah selama 7 hari. Kne jaga pemakanan makan yg sihat2 lpastu bnyk minum air masak/suam. Setakat ni saya ada symptom sakit tekak aje le. Doktor kata kalau jantung laju atau sesak nafas terus call 999 pergi hospital terus. My sejahtera semua saya dah update tadi jadi warna merah mmg takleh kluar rumah makan pon beli grab sbb tak lalu nak masak.😫 moga kita semua diberikan kesembuhan secepat yg mgkin la ye. Appoinment baby pon kne tukar tarikh la nanti tggu sihat dlu. Amin ya rabb❤️🤲🏻

TapFluencer

Semoga sis n baby cepat sembuh🤲Sy sdh prnh alaminya thn lepas. Alhamdulillah sy sembuh dlm masa 14 hari tu beransur pulih. Bila bdn rasa panas trus mandi. Mkn mknn vitamin c. Dan kdg tu deria rasa makan tu mang kena sabarlh sis. Mknn tu nmpk sedap bila mkn tada rasa. InsyaAllah. Allah jaga.

sama mcm sy pernah +ve covid awl kandungan 6 weeks... now dh 37 weeks Alhamdulillah... positifkan diri,jgn sedih2, kuatkan semangat... minum air masak byk2 + supplement + rehat scukupnya... semoga dipermudahkan urusan sis dan cepat sembuh inshallah

takde kesan apa2 kan pada baby? insyaAllah terima kasih atas doanya 🥰

sama sis..sy bru sembuh je ni kandungan 11w 5day..arini last kuarantin..semoga sis pn cpt sembuh ye..bykn minum air pnas..mlm pgi kumur air garam suam..supaya cuci kerongkong..

semoga terus kuat insyAllah setiap yg berlaku ade hikmahnye sis. Kuatkan semangat utk awak n bby. Semoga awk n baby cepat sembuh dan sihat seperti sediakala 🌹

terima kasih atas doanya 😊

InsyaAllah,semuanya dipermudahkan dan diberi kesembuhan segera serta kesihatan yg baik utk sis n baby..💪🏻💪🏻

Aamiin ya Allah ya mujib 🤲🤲 semoga dipermudahkan segala urusan dan di kurniakan kesihatan dan kesembuhan..

Allahu semoga cepat sembuh yaa ,jgn takut ,Allah ada , jgn banyak fikir ya Puan , amalkan zikir ,ubat jgn tnggal yaa

terima kasih ☺️

Semoga dipermudahkan segala urusan ya. Kuat semangat. Sy pn pernah kna masa kandungan 3bln, now dh 8bln..

Kuatkan semangat ya ibu2..sy juga ve covid..39weeks..kene sentiasa ve kan diri & minda ya💪💪🥲kita kuat

Ya Allah.. semoga cepat sembuh ya . InsyaAllah baby dan ibu kuat 😃

Câu hỏi liên quan