13 Các câu trả lời

sy kena time 1st pregnancy, skrg pregnant kedua pon dah consider gbs +ve. (mmg klau dh kena skali, next pregnancy pon consider cmtu). in sha Allah tau awal lebih krg risk sbb nnt dr bg antibiotik siap2. mcm sy, dr bg antibiotik makan dlu smggu. pastu msa bsalin pon dpt antibiotik lg. alhamdulillah bersalin normal tp baby sihat lgsg xde apa2 mslh. next day after bersalin dh discaj. tp dkt swasta lah, xpsti klau gov baby kena tahan jugak ke tak.

sy gbs+ dan bersalin pagi td kt gov hsptl..ye ada pantau 24 jam selepas lahir..doakan baby sy discharge esok yaa

xde ape pun, jgn rsau...sy prgnat gbsnskg, dlu pun sme...nti doc akn msuk antibiotik, n lau ibu complete dh dose, baby juz kne warded 48jam je utk observation...n better lau dh ade rse tnda2 nk bsalin g cpat2 hspital supaya sempat dpt antibiotik yg ckup...jdi baby xde la kne warded lme...lau momy x complete atbtik, nti baby kne on sminggu antibiotik....tp xde pe, dont worry...sy dh msuk ank ke3 ni pun gbs jgk..🙂

🥹 harap harap takda apa apa la .

Saya pon baru tahu ade gbs masa 34w. Now dah 35w5d, mcmne ye boleh kena infection gbs ni? Saya ni jaga semua bahagian bwh saya lepas buang air ke ape mmg saya lap semua. Tapi sedih bila dpt tahu ada gbs. Risau kan baby takut kena pape kan 🥲🥲 Lega sikit saya baca certain komen yg positive.

Itu la sya 34minggu baru tahu sis 🥹

Sy gbs positive.. sy tnya doc, mcm mn klo baby lahir.. doc kata sblm bersalin blh on antiobiotik, klo xsempat, wkt baby lahir doc akan check drh baby and on antibiotik jugak.. jadi klo kompem bby ok br off.. klo bb positive doc akan on utk beberapa hari dan pantau di scn.

sye pregnant ank ketiga baru sgkut kuman gbs.. skrg 34mgu.. doc ckp nt 4 jam sblm bersalin kena on antibiotik.. so hrp2 takda apa la.. better tau awl dpd xtau lgsg sis. jgn risau yer.. kita sama2 fighting utk baby 🫰

semoga semua nye baik² je

anak sy baby prem 34w4day.. ms check jln dlm bilik bersalin.. doctor kata ada gbs dlm urine sy... so anak sy skrg dlm wad nicu... on antibiotik.. doc kata kmungkinan ada jngkitan kuman kata selaput otak baby....

Subhanallah 😢 semoga dipermudahkan segala urusan sis 🤲🏻

Last pregnancy saya positif gbs+gdm..lepas bersalin baby akan dibagi antibiotik takut jangkitan kuman tu kena kat bby..

tak sis..3 hari ja..tapi tak semua sama..bergantung dengan keadaan bby ..ada juga yang kena tahan smpai seminggu

saya gbs+ sis..skrg 37w 3d,admit ward dh..mmg akan on antibiotics bila nk masuk labour room nnt..

Alhamdulillah . Selamat berpantang 🫰🏻

Macam mana boleh dapat tahu kita ada gbs atau tak? Kat kk ada check tak?

Ohh macam tu, ok terima kasih bagi info☺️

TapFluencer

Tiada pengalaman. Mudahan cepat semuanya baik tanpa mudarat