15 Các câu trả lời

Klau ank first lebih baik terus g hspital..macam sy kuar lendir je sakit pun biasa2 je..Sy g je hospital,smpai hspital turun darah sikit doc seluk dah 4cm,terus masuk LR..Doc pecahkn air ketuban xsmpai berapa minit baby keluar..Semua nurse cakap cepatnya,nurse pesan next baby klau rasa sakit terus g hspital cepat tkut trberanak kt umh..Lain org lain sis,klau ank 1st cepat2 g hspital klau pn tanda skit2 je

Masa lahir baby saya trbelit tali pusat,syukur xtrberanak kt umh @ dlm kereta..itu yg pling tkut..sbb tue sy salu pesan ibu2 bru apa2 rasa lain mcm g je hspital,xpyh takut kena seluk ke apa..tmbh2 bila dh cukup bulan kna jaga2

24/1 due tp belum bersalin doc cek bukaan 2 cm dia tlg bukak jln sehingga 3cm mlm kuar lendir bercampur darah tp takde rasa sakit... sehingga doc bg tarikh 6 hari kemudian.. serah diri pada hr ke 6 sbb tak bersalin lg, doc tlg bukak jln lg mlm tue... esok pagi bila jln dah bukak 4cm trus masuk LR...

Lepas kena seluk dgn dr, mmg biasa keluar lendir darah. Dr sendiri cakap. Kalau sy, sy tunggu sampai kontraksi setiap 5 minit baru pergi hospital. Sbb sy x suka pergi hospital awal2, xnak unnecessary medical intervention. Tapi kalau hospital jauh dari rumah, pergi lah.

VIP Member

Sy keluar lendir campur darah juga..tp sblm keluar lendir campur darah sy dah keluar air ketuban,pegi hospital tanpa ada rasa sakit contraction cek laluan dah 4cm 😊 sejam lps tu sy dah selamat lahir kan baby girl sy...sgt² di permudah kan 🌹❤🌹

VIP Member

Pergi ke hospital trus sis, hri tu, sy kluar lendir berdarah waktu awal pagi, bila check, bukaan dh 2cm, trus kena admit, the next day trus brsalin.. mula2 mmg x sakit, ingatkan dpt tahan sbb sy bru 36w ms tu, tpi dh petang dlm jam 6, sakit dh start..

Banyakkan berjalan puan biar tak sakit...saya mcm ni la...keluar lendir dan darah langsung tiada sakit.... Tapi..saya banyakkan jalan2...saya kurangkan baring2...saya bawa baby becerita...saya baca doa..Alhamdulillah..Allah permudahkan semua nya....

Bykkn bjln jln utk cepatkan bukaan rahim, normal tu bila ada bukaan sdh..as long ketuban blm pecah dan contraction blm kuat,buli lg stay kat rmh.Tapi klu sis risau sbb blm ada experience,pigi sajalah

Saya pun lpas kne seluk cek jalan bru bka 1cm..esoknya ada turun tanda lendir campur darah..tp xg hospital pun sbb baby gerak ok n klu ada contraction kuat bru nk g hospital semula..

Sy ank first 15 thun lpas pn mcmni jgk.. Tghri dishrge blik rmh phtu skit plak.. Klu rmh dkt nga hsptal xpe tunggu kontraksi awal dlu...

Normal la tu sis...2 or 3 hri beranak la tu..klu sy no biar ada drh n lendir pn 6 hari lps tu bru beranak.m🤣