25 Các câu trả lời

Buat buku tak kena bayar, tapi nak cek upt dgn KK kena bayar RM20, saya baru je kena haritu kat KK Sendayan, kalau ada baca blog2 memang ada yang cakap macam tu. Tak pasti macam mana pelaksanaan dan tarikh efektif dia bila. Memang kalau nak jimat, cek sendiri kat rumah tunjuk kat doktor sebagai bukti.. Doktor dan staf klinik yang bgtau

Sy dh buat kt rumah.. Lps tu jmpa doc die suruh ambil juga untuk kpastiaan

VIP Member

Saya pun mcm sis, sy scan di klinik swasta. Sy scan mggu lepas masa 10week (ikut tarikh 1st period) tp ukuran janin 9week. Doktor suruh dtg blk 2 minggu lagi utk compare kan week mana yg nak ikut. Saya buka buku pink di kk, cek gigi, ambik darah semua free hehe

Pengesahan mengandung di kk (nilai) bayar rm20..means kita sahkan kita mengandung tu di klinik..tapi kalau dah buat upt kat rumah atau scan di klinik swasta, bawak upt double line or kertas scan tu di kk, barulah x perlu bayar..as far as i know :)

sy kk nilai jugak..masa bukak buku pink tak de pun kena bayar..ubt pun xde kena bayar..lepastu hari tu bby kecik xsame dgn last period so doktor ikut saiz scan je..tak de pulak kena mcm awk..myb lain condition kot..cube tanya semula..

tula..try g swasta mintak pendapat dktr kat sane pulak mcm mne..sy pun nubis lg😅

Buat dekat kerajaan ke swasta tu?Bukak buku biasa dekat KKIA(klinik kesihatan ibu & anak). Xtaulah kalau dkt KK(Klinik kesihatan) ada bkk buku utk mom pregnant. Kalau IC biru warganegara takkanlah mereka cas, pelik sgt tuh.

Salam...hurm..maaf menyampuk..hee😅✌sy pn buka buku pink dkt kk kajang pn xpnh kne byran apa2.. trmsuk tuk chck urine n etc spnjng peknen ritu..kcuali g hsptl jmpe pakar o&g ms dftr je kne byr rm5... Lain2 smpai ke hrini g kk xkne byrn apa2....even chck kuning bby n mik cucuk bln2 tuk bby...mik drh n etc..foc..

Aik ... kenapa buat buku kena smpai 20 ringgit .. setahu saya kena seringgit or free haritu saya buat ... mana ade smpai 20 ringgit ... hmm

TapFluencer

Sy buat buku x byr pon setiap kali chek up dgn scan pon x kna byr , chek gigi pon same semua kat kk

Ye btl ..

Upt test mula ja rm5 lpas tu Buka Buku free... Kerajaan mmg FREE... xdak plak kna smp rm20

Sy buat buku ari tu smua free..xbyr seringgit pun..siap kna check up lagi laki bini..

Sy pun kk nilai, rm20 tu charge cek upt.sblm tu RM1, start 2018 kot kena charge mcm tu.

Kenapa harga mcm firaun? Hmmm klinik saya sini kena kalau check upt seringgit jee ... kalau mcm tu baik beli and check sendiri baru 4 ringgit

Câu hỏi liên quan