21 Các câu trả lời

Anak sy pun mcm ni sis. Dah mcm2 cream sy cuba semua tak jalan. So apa sy buat, mandikan anak dgn air biasa je without sabun ke apa. Mandi dgn air sedikit sejuk sbb cuaca agak panas kan. Tak letak apa apa mnyak baby ke apa. Biar kosong je dlu.. tunggu smpai kulit baby ok. Last sekali sy guna cream viral snow white, mmg menjadi. Esokkan tu terus hilang smua. Tapi sy mmg still amalkan tk pkai sabun apa apa lg utk bby & selalu mndikan dgn air sejuk.

Saya pun mandi kan Anak air Paip ja. Sabun mandi Mmg Pakai QV Sbb Abg Dia ezcema. Ni Pakai cream Abg Dia ok pulak. Da start Salin kulit Baru. Peluh pun xda Sbb cuaca da tukar hujan. Mungkin factor peluh. Pampers pun da tukar brand drypers. Tgk mcm mana progress

Sudocream mmg kuat effect mengeringkan kulit tu, saya letak bila ruam biji² yg selalu kat leher tu, kalau bhgn diaper saya letak diaper cream DD beli kat farmasi, setakat merah² biasa saya letak DD tu je dah teruk saya letak sudo dah kering saya letak DD balik, kalau xde pape, xletak apa² lah

1. Boleh jadi pampers yang sedia pakai dah tak sesuai. 2. Instead of 3 hours tukar, sis tukar every 2 hours or 1 hours pulak. 3. Sapukan nappy cream. Setiap kali tukar pampers je, sapu nappy cream. Cari yang gentle on baby skin macam sebamed, cetaphil, aveeno, buds

Pampers da tukar brand lain.. mandian n cream pun Pakai QV Sbb share dgn abang skli Sbb Abg ezcema. Now apply cream Abg da ok sikit, salin kulit jadi normal. Factor peluh kot Sbb cuaca da xpanas. Asyik hujan je ni

boleh tukar krim pakai drapolene sis atau krim ZeHo yg nappy atau yg untuk ekzema/irritating skin, lotion xperlu bubuh dah sis.. baby kulit dia xperlu lotion melainkan kulit dia kering je.. if dah kerap tukar pampers then mungkin krim xsesuai dgn dia..

Saya da try cream eczema Abg Dia. Kulit bum tu da start mengelupas n kluar skin yg Baru. Now da nmpk smooth semula. Factor cuaca and peluh jgk ni Sbb Skrg cuaca da hujan. Xda peluh dah

tumpang tnya ank klu kembong punce daei susu ke. .ank xberak msok ni 2hari bru 1mont. .sblm ni ok je bg susu fm ngn bdan.berak sjak 1mont ni xberak lak xthu apa silapmya...baby mnum susu duth baby lps tu td sy ukar guna lactogen..nk tgk dia ok ke x.

nampak mcm ruam.. sy kalau anak sy ruam sy sapu krim bepanthen.. mmg berkesan.. cepat hilang ruam.. lg berkesan dr sudocrem.. sudocrem kalau kat anak sy x berkesan.. drapolene pulak sesuai masa dia baru lahir je, pastu x berkesan dah..

Perasan jgk sudocream mcm terlampau kering. Ni smua Pakai QV Abang Dia Sbb abang ezcema. Now da ok sikit salin kulit Baru.

Sebelum jadi mcm ni better kita mandikan anak guna sabun dengan air je.. kawasan yang terkuap mmg tak pernah saya letak lotion even lotion ruam pun. Kerap je tukar pampers dia biar lebih selesa bersih

saya pakai mamy poko. klu x ok try pakai offspring tp harganya agak mahal skit. kat rashes tu cuba sapu sudo cream. doc pakar suggest sudo cream. mmg cpt ilang rashes.

Offspring xmampu nak di milik I Sbb harga mahal lagipun baby kerap tukar. Sudocream Mmg Pakai untuk Dia dah. Tapi tak Jalan jadi makin kering. Ni da salin kulit Lepas Pakai cream eczema

Elakkan letak lotion pada area kemaluan atau punggung bayi sbb akan pengaruh pada kulit area tersebut.. So akan gatal Dan kering..

TapFluencer

Hi. Kering ni. Better jumpa doktor untuk dapatkan nasihat. elak sapu calamine cream nanti lagi kering.

Câu hỏi liên quan