21 Các câu trả lời

hb berapa reading nya sis? sy pun mcm sis..hb low n gdm diet control. sy consume susu HL sbb gastrik xleh tolerate dgn susu lain n sy ambik jgk susu kambing higoat, boleh jgk utk tmbah drh, mamariam pun sy mkn. Alhamdulillah hb sentiasa naik. hati lembu pun sy mkn tp xselalu..mmg naik hb nya, kekacang pun membantu naik hb..sy amek badam. xpasti mana 1 yg membantu..just usaha je kita ni kan 😊

dari 10.4 dah naik 11.1 lepas 3 minggu minum anmum. alhamdulillah, gula pun tak naik minum anmum ni.

sy haritu 3 kali prgi klinik 3 kali hb low . padahal dah makan hati ayam hati lembu ,and supplement tuk hb . tapi still low . last last sy makan pati delima . alhamdulillah ok . pasal susu anmum ni sy bnyak gak dgr org cakap gula tinggi . tapi sy bace takde lah pulak . and sy minum alhamdulillah ok .

sama laa, sy pun dah byk makan makanan tambah darah. tak jadi jugak 😅 boleh tahu pati delima tu jenama apa and kandungan gula dia mcm mana?

Saya hb low dari 15 weeks sampai 34 weeks. Saya ikhtiar minum anmum alhamdulillah naik hb naik 11.50. Sehari sebelum ke kk mmg saya akan makan sebiji jambu.. malam bfr tido minum susu makan sangobion pukul 4 pagi and bfr pergi kk minum segelas susu. Alhamdulillah hb dah okey 😊

alhamdulillah lps 3weeks consume anmum ni, HB sy dah naik 11.1 harap2 terus naik hehe

VIP Member

anmum materna ada yg low sugar punya sis.. kalau sis gdm better sis minum yg low sugar punya, susu nya xmanis sangat xrasa lemak brkrim sgt.. dan sis blh amalkan mkn buah delima fresh tu.. my sis mkn pati delima bacaan kencing manis dia naik.. so better mkn buah delima fresh je

satu biji pun dah cukup.. tapi misi yg jaga saya ada bgi tips.. mkn ubat tmbh darah/iron dgn jus oren, buah oren atau air sunquick.. so far sya try mmg mnjdi.. hb sya ok

sy pun hb low n gdm. yg sy amalkan alhamdulillah ada pningkatan hb. tiap pagi bangun tdur 2biji kurma safia dgn segelas susu fresh milk atau pati delima. 2biji maltofer tiap hari makan dgn buah oren/apple. sayur2 hijau tu mcm biasa lah.

gdm on dc boleh mkn kurma 3 biji sekali hidangan.. ini pakar pemakanan yang sarankn utk saya. tdk ada masalah utk kita mkn kurma

Kalau nak naikkan hb kene mkn ubat tambah darah, hematinic/obimin/zincofer/maltofer or any ubat yg cik boleh mkn tuk naikkan hb, tp susu ponpenting juga untuk perkembgn baby tp kalau nak tmbh drh baik mkn ubat bukan bergantung susu semata2

yes puan, skrg sy mmg tak pernah tinggal consume iberet folic tp hb tak naik2. itu yg nurse suggest sy cari susu utk pregnant mom.

saya Pon Ada gdm.. tengok ni tiada gula tambahan, kat ingredient Pon nampak ok. so try Beli. tapi saya letak 2 scoop je Susu then lebihkan air Tu Dalam tambah 100 ml lagi. x sure gula Naik X. belum check. baru 1st day minum.

You can safely consume annum materna milk. I’m I’m consuming twice perday due to my baby low weight it’s really improve.. Between my sugar level is still good always below 6.5 never get increased.

bfr this my sugar level for BSP never exceed 5.8 so i hope after consume anmum it'll stay the same la. thank you 🤩

Saya pun gdm, pakar makanan x sarankan saya minum sebarang susu ibu mengandung sebab gula tinggi. Dia suruh saya tukar kepada susu family yang xde sebarang perasa tambahan

nurse sy pulak suruh cari susu ibu mengandung sbb fresh milk tak ada vit mcm susu ibu mengandung. anmum ni sy baca takda gula tambahan, itu yg sy tanya pendapat ibu2 lain ☺️

sya pun mnum susu anmum..Kurang mkn mknn tambah darah pun HB cantik jer sekitar 12.4..berat baby masa last check up 25 week,1kg lebih normal jer.

wahhh harap sangatt hb boleh naik lps consume susu ni. dah consistent ubat & makanan tambah darah pun tak naik jugak hb sy. dulu masa first tri sy pun 12.5, sejak baby besar ni hb jd low 😅