7 Các câu trả lời

Monitor selalu ya sis, saya keluar lendir pink2 je,tapi kerap keluar lendir tu, saya pakai panty liner tapi tak lekat, bila lap dgn tisu baru ada. terus ke emrgncy doc scan2, rupanya kantung dah sedikit meleper, doc kata tu tanda kantung nak jatuh. 😢. Kalau kerap kluar, terus ke emrgncy ya, harap baik baik sjaa.😊

Saya dah gugur dah sis, kandungan masa tu 3 bulan dah, kira hari ni cukup 5 minggu dah saya gugur. Kira saya ke emrgncy tu, doc bagi balik, sbb result darah kencing saya okey. Dia kata kalau bleeding datang balik, kira saya balik dlm 7 ptg gituu, blik sya makan n terus dalam dlm 9mlm tu, pkl 2.30 saya sakit perut sngt2, terlampau sakit smpai tak boleh bangunn, bgn pun hsbnd yang papah ke bilik air, rupanya darah meleleh dah kat peha. Dalam menangis tu, saya kencing, rasa somthing dkt sya punya bawa tu, rupanya dah turun dah kantung sya, saya teran tak maunya, last2 saya tarik slow2, hsbnd letak dlm plstikk, sbb bleeding sya truk, sya bersih2 diri dulu, bru ke emrgncy balik dlm pkl 3 pagi jugak la. Msuk emrgncy doc tnya ap semua, trus tolak ke wad bersalinn. 😅

TapFluencer

Mungkin proses penempelan atau sis banyak buat kerja..badan kena rehat/bedrest..tapi kena monitor juga warna darah/spotting tu..kalau warna makin merah ke arah fresh blood tak normal sis..kena cepat-cepat refer ke klinik/kecemasan..

ni yang terbaru sis

Saya dulu keluar mcm ni at 6w.. bila jumpa pakar.. dia ckp x normal sbb saya da 6w.. so what she do.. dia bg saya injection kuat rahim & ubat duphaston. Better jumpa dr secepat yg mungkin.

Masa saya tahu pregnant pun ada keluar keputihan campur pink cair. Mungkin sama macam awak. Tapi kalau ada keluar darah je terus ke emergency yaaa🌼

Alhamdulillah sekarang kandungan dah 25w, due bulan 9. Kalau awak risau, better pergi je klinik, swasta dulu pun okay. Semoga dipermudahkan urusan

Lau x silap sy, lau keluar wrna pink tu petanda dah preggy.. Sy dulu camtu. Pastu ada satu ag petanda suh bykkan rehat..

saya pun baru je alami mcm ni risau jgk sbb preggy baru 5mggu 6hr camtu.... smoga yg baik2 aje hndakNya... aamiin🥺

VIP Member

Normal. Sy pernh jga. Bnykn berehat sis. Jgn buat kerja berat

Câu hỏi liên quan