24 Các câu trả lời

VIP Member

sama mcm saya... klu ikit kiraa period 8weeks. but bila scan bru 5 weeks.. habya nampak kantung... sama mcm gamba scan puan tu.. sebiji... then semalam seminggu selepas scan tu... sy bleeding.. hurm... sy scan lagi skali.. kali ni kat pakar... pakar kata baby tak sihat... boleh keguguran... dan smp hari ni sy masih lg bleeding.. isnin bru nak pegi hospital utk proses d&c.. cuci rahim....sy doakan sis dan baby sihat yer... mungkin belum rezeki sy

sy pon kes mcm sis jgk..hati ni Allah je yg taw kn..sy dah lame x period sbb on depo tp preggy pulak..so x taw last period bile..bile scan x nmpk2 bby lg so repeat lg 2w..tp bile scan dr bawah dah nampak kelip2 heart beat bby..cume bby x nampak lg sbb kecil lg..harap Allah jge kandungan kite smue..aamiin

Sama mcm saya juga.. 20.05.2020 saya scan 6week. Baru npk kantung saja.. 3hb June saya buat second scan, semoga baik2 saja... Sebelum ni, saya di cek, Hb rendah, skg saya kerap pening.. Doa kan saya dan baby sihat selalu.. Semoga sis dan semua Ibu2 di beri kesihatan yang baik... Aamiin

Pernah mengalamai situasi yg sama.. janin tdk berkembang. Sedih juga memikirkan tp bukan rezeki. Scan time tu 6 W mmg dh takde perkembangan. Janin ada tp tak complete, doctor kata takda jantung. Repeat scan dan buat appointment utk D&C tp akhirnya dia jatuh sendiri.

Sama pernah mcm ni 2 kali repeat g klinik sama x nampak cuma nampak kantung je... Last2 gi klinkk pakar guna scan masuk kat bawah terus nampak clear... N now anak dah 4 bulan 9 ari.... Kes saya sama mcm awak sjenis period x teratur....

Normal sis .. Sy pun sama doktor kata scan tak nampak .. Mungkin pregnant luar rahim .. Betapa hampa nya hati doktor kata macam tu .. Terus saya takut nak jumpa doktor .. Alhamdulillah la sekarang da 17w ..

Normal je puan. Saya pergi scan range usia macam puan just nampak kantung je. Sebab kecil lagi. Dah masuk 12w baru 2nd scan dan ada nampak janin dan dengar denyutan jantung.

Tp bkn ke 1st scan 9week keatas.. Klu bawah 9week mmg xnmpk pe2 kosong. Sbb besar Biji selasih je..

Normal sis. Awal lagi tu..tunggu 2 minggu mcm doc cakap. Sy pun scan 12 weeks baru nampak. Doa baik baik

ye ke sis kandungan 12 w bru nampak bby...lega nye dgr mcm 2..xde la risau sgt kalo ade kejadian mcm ni kn..

hai sis sekarang macam mana ? nak tahu sebab saya pun tengah alami benda ni sekarang . boleh share if tak kisah .

Normal sis... sebab msh awal sngt. Pengalaman sy doctor nak bg kita tenang doctor scan dr bawah sis... kalau sis nak cuba minta doctor scan dr bawah