6 Các câu trả lời

sy dpt tahu prgy dah 5w masa tu . dpt je tahu preggy terus mual n pening kple stiap hari . bawa smpai bulan ke 3 . kne byk sabar je . org pun akn marah2 sbb xmkn . sian kat baby . tp mmg xleh na masuk nasi lgsong masa tu . sy mkn sesuap dua je nasi stiap hari . mkn bnd lain . skrg 33w org ckp ehh xnmpk sarat pun . sy pun mcm .. 😟 . xkan sy mmg activ sblum ni nak buat2 sarat pula . sy kerja 8-12jam shari pun berdiri je . rehad baru sy duduk .

lama kan waktu bekerja sy . tp lepas alek keje je tido terus smpai esok na masuk keje semula .

Yup normal, sbab hormon pregnant di 1st trim. Sya msa 1st trim alahan teruk 😭 Mual, pening, muntah, kembung perut, air liur terqsa payau je, pedih hati!! Sya mkn buah, air manis skit🤣 tuhan jelaa tahu😢 Alahan start 7w-13w mcm tu. Masuk 2nd trim sikit2 hilang alahan, just bau masak mmg x suka bau😂

haah air liur dan air masak asyik rasa payau aje.. dulu suka je mnum air masak byk2..tp sejak ngandung ni payah btul nk telan air masak tu huhi

Normal dear , inshaallah second trimester hilang , mmg morning sickness ni tkda ubat kena hadap dgan hati yang kental , yang penting enjoy je nanti rindu nak pregnant lagi🤭😜

wahhh hehehhe in shaa Allah sis tgh bertahan jgk ni hehehe

saya tk tahu normal ke tak tapi saya pun selalu pening masa 5 hngga 7minggu. sekarang dah masuk 9 minggu dah takde rasa pening.

ohh yeke sis..mungkin sama kite ni huhuhu..tp masa 1st dulu sy takde rasa mcm ni sgt

Bertahan je sis. 🥴 doa2 second trimester loya muntah hilang. Mcm sy. Lega dh lpas fasa tu..

VIP Member

normal sis saya dulu pon macam tu