59 Các câu trả lời

..nak masuk week ke 37 sya pun hilang selera. xlalu nak mkn sbb lps mkn or minum sakit yg amat kat ulu hati 🥲 skg mkn sikit2 je , minum suam2 dan mkn yogurt je. kalo x mkn karang gestrik plak menyerang . ..itupun mkn sikit tp kerap jg ke tandas membuang. normal kot sbb baby makin menghimpit d dlm. bkn merungut , hya kongsi pengalaman. he he he .

VIP Member

Samaa. Harini dh 38w1d. Kurang selera mkn. Smpaikan berat sy drop 500g masa checkup 37w6d. Tapi doc seluk belum ada bukaan lgi. And berat baby naik sekilo. Dh 3.2kg Masih menghitung hari nk bersalin. Sbb tkdak tanda lgsg. Ada laa false contraction sikit2 but boleh tahan lgi. Anak first cepat ja beranak masa 37w. Asyik nak poo poo jaa skrg ni. Sehari mesti 2@3 kali poo poo 😅

Alhamdulillah syukur sy dh slmt melahirkan bby boy berat 3.1kg kandungan 38week5 day..

Sy 38w3h berat baby 2.5kg kecil sja tp xpa jnji dia sehat 😊

sya pun macam tu juga. tak brpa nak makan. makan pun 2 kali ke seari. pagi terus mau smpai petang makan. dah stop. tak makan apa apa dah.. mungkin bawa dah nak bersalin tu. sya pun 38minggu 1hari. stat minggu ke 37 mula dah tak selesa makan

sme sis...

saya dekat nak bersalin nie makin berselera makan...dari usia kandungan 1bulan Smpai 8bulan berat tak lari dari 90 ke 95kg...dhaa masok 9bulan nie selera makin bertambah 😅😅103kg 🤣baby masa scan 36week baby 3.1kg dhaa

Sama la kita sis!!

situasi yg sama kurang selera makan. tp kena paksa juga makan sebab dh 38w+ ni risau baby kurang gerak dh sebagai nya. kurang makan makanan berat ganti dgn buah², kismis dan madu

aa same la..kurang selera makan mayb sbb perut da padat..bl mkn bnyk pun jadi tak selesa.. moge dipermudahkan sgl urusan kite para ibu yg menunggu hari nak deliver..🥰

Nurse yang saya selalu cakap tanda nak bersalin juga kalau x selera makan. tapi kena pantau juga berat bdn. jgn drop lah lah. sya nak bersalin ni berat bdn naik 200gm-300gm aje seminggu. kalau bwh 30 weeks nail 1-2 kg 2 minggu.

VIP Member

nk dkt bersalin dh. moga dipermudahkan urusan bersalin nnt 💕

Nak tanya lah saya dh 38w 4 hari... Tp saya tgh dmam terjejas pada bby tak... Selera makan pun dh kurang air kuat minum...

kalau cseacer 2kali. baby ke3 automatically cseacer juga ke. I skrg 38minggu 1 hari. Next week Friday admit utk csection. badan da rasa lenguh sgt. kaki Tangan rasa kebas2x . biasa ke tu.

Câu hỏi liên quan