22 Các câu trả lời

TapFluencer

sye mkn zincofer mmg sakit kepala + muntah sepanjang hari. kak ipar nurse, kate mkn time mlm sblm tido, same jee. tgh tdo boleh terjaga sbb nak muntah. sehari kdg² lebih 10kali muntah. makan je muntah sampai tkut nak makan. last² mntk kak ipar tukar kan ubat. die bagi mkan obimin balik.

Saya awal awal macam ni dulu. Lepas makan zincofer tak lama lepas tu muntah. Saya minum dengan jus orange or air limau nipis. Jarakkan 2 jam lepas makan, baru makan zincofer. Lepas makan zincofer another 2 jam baru boleh makan balik. So far Alhamdulillah dah okay hb

mse sy prgi scan dr xbg zincofer cume dr suggest obimin. tp dua2 sy xamek . 🤣 sy ssh nk tln pil . nk2 yg brbau busuk . last3 dr bg ubt ape nth utk tmbh drh. ubt tu utk kunyah. kunyh lgla sy xleh . last2 sy xmkn. sy beli iron folic je . and mkn syuur2 buah2 je

kan🤣🤣

Saya memang tak boleh go zincofer 😢 setiap hari macam azab nak makan, ditambah dengan alahan lagi. Sekarang dah tukar obimin, tapi still mual & muntah2. Tapi terpaksa bertahan je sebab nurse kata kalau tanak obimin kena beli maltofer kt farmasi sendiri 😂🥲

Maltofer sedap lg

Sama laa dengan saya,lepas to doc suggest kan makan iberet,kene beli kat farmasi okay laa,hb pun naik pernah mkn obimin tp tak naik hb mkn iberet alhamdullilla cuma dia punya saiz besar sikit dr zincofer

sy zincofer xleh telan lgsung,skrg mkn iberet je.memang ok😇

sama la Sy xmkn terus Suami xkasi sbb berat badan xnaik2 xmkn pun selera xda makan ubt to lgi selera xda Suami risau dia xbgi makan 8hb ni nk mintk yg lain ngn dokter kt KK ubt to je ada

ms mule2 dl sy mkn zincofer memg muntah2....tp skrg dh 28 weeks stil mkn lg...ok da...after mkn zinkofer sy baring dlm 1/2jam ok dh....klo sy stnby bnd masam so xd rase mual sgt ..

Saya pun sama, saya x makan ubat kk zincofer since that. Saya ambil maltofer je smpai skrg dah 31w hb cantik je. Maybe awak boleh try juga. Beli maltofer kat farmasi sehari sebiji

samelh sy pon same lpas tukar zincofer mmg asyik muntah je..bdan jd lemau mkn pon xlalu..kk cdangkn kene mnus dgn sunquick or jus utk elakkn muntah lpastu lme² ok dh..

saya makan.. alhamdulillah xde mslh pula dgn ubat tu kalau nak bandingkan dgn vitamin² 3 jenis tu. bau je xtahan. 🤭🤭🤭

Câu hỏi liên quan