31 Các câu trả lời

Tu depends ada org sis, Ada yg boleh rasa cpt ada yg masih keliru nk bezakan gerakan baby dlm perut tu.Macam Saya first pregnant mmg sy directly bgtu doc&nurse yg Saya tak Ada rasa gerakan baby seawal 17weeks...then nak masuk 20weeks baru Saya betul2 rasa sbb mmg senak rasa bila digerak dlm tu.Makin kandungan membesar Makin sis agak rasa pgerakan baby dlm perut, mcm sy bila dh masuk 24weeks dia dh Ada rutin pgerakan sdri ....dia lbh aktif waktu mlm😅😄😄.

Sy mse 16w dh perasan ade gerak,mcm ketuk2 manja gitu, sy perhatikan jee.. seharian tu kerap sgt dia gerak.. sy pun yakin yg tu bby bkn angin 😂 askrg 18w lg dh dpt rse die tendang2 perot nak2 bru lps mkn,kmain dia seronok.. cuma tendangan dia x gegar kn perot lg..skdar kita je yg dpt rasa tendangan dia tu..hehe

Mse sy first pregnancy dulu lmbat skit nk rase bby gerak tu..xslap sy 20week bru sy rase.. Tp wallahualam laa. Sy ade dgar jugak ade mumy2 yg first pregnancy bole rase bby movement seawal 16week. Mybe ikot bdn msing2.. 😊

Normal sis. Ad ibu2 yg bnasib baik dpt rse awl. Ad yg krg nasib baik dpt rse 20w ke ats. Mcm sy 18w buat scan kt kk doc ad tnye dpr rse bby kick x. Sy ckp ntah xperasan. Mgkn lapisan perut sy tebal sgt itu yg xbrape perasan

Sy pernah bagitau nurse ritu rasa mcam tu juga.. nurse kata tu getaran perut agaknya sbb masih awal lgi.. hehe.. x pe sis.. yg penting bila scan baby sihat, ada degupan jantung..

Week 12 pun baby dah gerak. Cuma kita mommies yang tak rasa. Lagi2 1st pregnancy. Saya pun tengah pregnant anak first. Week 20+ baru rasa betul2 gerak so no worries dear!

maybe sis xperasan kot..baby ada je bergerak tu,sy pon masa mula2 dlu susah jgk nk bezakan baby gerak ke,angin yg bergerak..tp nnti lama2 dia gerak mkin kuat la tu..hee

Sy pn 17week. Rse berdenyut je. Kdg2 setempat, kdg2 beralih. Sy baca klu berdenyut setempat tu baby sedu. Tp selalu rse mlm. Siang xrse pape pn😂.

baby gerak xgerak tu xkisah. jantung die bunyi ke x. tuyg penting. baby gerak salu 22 23week.yg betuntung 18week. sabar .nnti tgk next week ok.

Sy rase bkn baby x gerak tp awk yg xperasan kot..bby 17w ni kdg gerak die mcm angin dlm prot or mcm rama2..geli2 gitu rase nye 😅

Câu hỏi liên quan