28 Các câu trả lời

Masa 4weeks saya tak ada alahan apa ii, tapi dan dan masuk 9 ke 10 weeks , time tu la morning sickness, time tu la tak boleh bau Mekdi. Belarutan dari 9weeks tu sampai 20weeks morning sickness, dah nak masuk 24weeks baru selera makan😂

sy awl² mngandung xde alahan lngsung. mase tahu mngandung tu 4w.. masuk je 7w trus ade muntah.. kurg selera mkn.. mkn pn memilih.. smpai laa 14w keatas bru okey alahan tu.. dan skrg 22w berat je kurg naik😌

pengalaman saya dari awal tahu pregnant sampai skrg alhamdulillah takde alahan. cuma rasa loya2 sikit je takde sampai muntah beria😅 Alhamdulillah skrg dah masuk trimester kedua dah & baby sihat🥰

saya first pregnant alahan sampai 9 bulan termasuk muntah2😭😭 yang second ni 22w , 2 kali je muntah😃 muntah masa 8w .. mula2 tahu pregnant dah 8w .. lepas tahu terus muntah🤣

Jgn diminta alahan tu… penat awk nanti.. sy mula2 ok.. masuk 2bulan apa pun xblh masuk, smpi skrg.. rindu mula2 boleh mkn apa je 😭 alahan tu xpenting, janji baby awk sihat..

syukurlaa takde alahan .. nsib Sy mula2 je mual2... tu pun alah dgn bau minyak wangi , bau ikan dgn bau kopi... yg pntg kandungan sihat sis... jgn pmknn... 🥰 #momtobe #35w

saya start alahan lepas buka buku pink tau sis . saya pun pernah konpiden kenapa takde alahan . sekali lepas buka buku pinkk fuhhhhhh sampai tri2 saya alahan😂

TapFluencer

Masi awal lagi nak ckap xde alahan. Saya awal2 pun xde sngat skali masuk 6w hadap la alahan tu. Smua mknan x kena. Bau nasi masak pun xleh. Berat menurun.

Ada je org yg xde alahan .. atas anak sbnrnye .. kalau ada bleeding ke apa , bru ada masalah . so , mase tu leh check kt hospital ya..

Ada je org takdak alahan smpai bersalin. Rilek la sis benda baru lagi kot, nanti dh start dtg alahan mintak nyawa ko sis hahahaha