7 Các câu trả lời

Implanon, tp sblm nak cuba try jenis jarum tu sbb dia hormon yg sama.. setiap perancang ada kesan terhadap tubuh masing-masing.. ada yg ok, ada yg tak.. Nak guna kaedah semula jd, klau rasa suami blh bg kerjasama lg baik, klau agak2 tak blh kena guna yg lain. Iud - tak ada hormon cuma dia sejenis alat yg di pasang dlm rahim.. iud biasanya ada yg blh guna 3 thn.. Pil - ok juga cuma kena on time. If hari ni jam 8pm, esk kena masa yg sama, klau masa tak sama risk utk mengandung tu ada. Cucuk / implanom - ni mudah tang tak yah nak pikir klau jenis pelupa.. tp dia ikut badan masing2, ada org guna berat badan naik, ada yg tak period, ada yg keluar darah hari-hari.. terpulang dgn bdan masing2. Saya hari tu day 7 terus guna implanon sbb saya high risk. So far saya ok je x ada mslh.. cuma saya anak 8 bulan baru period.. fully bf. Period tiap bulan dtg. Bdan mula2 x turun2 berat sgt, saya ingat sbb implanon. Tp bila saya start mkn ikut kalori, berat dah back to normal. Anak dah 1 tahun 7 bulan

Thank you sis

VIP Member

Sy amik suntik punyee.. anak sulung dgn no.2 beza setahun 2bulan.. Suntik tu ganggu period..skli period 3mnggu🤦sy igt ni last sy amik suntik tu..klu pil pulak sy ni jnis mmg xkonsisten.. plan sndiri je lah lps ni hee

Thank you .

Lebih baik suntikan dari pada masuk alat dlm rahimm.. Risiko lebih tinggi

Iye sister😊

Saya makan pil je. Sebab takut jarum. Nak pasang iucd seriau pulak. Huhu

Haritu ada terpikir jugak. Tapi baca review ramai kata period non stop. Pil ni dh makan 4 bulan. Tak period. Tak pasti sebab pil atau sebab fully bf

saya cucuk depo . anak 3 tahun baru nak dpat adik pulk😊

Tulah sy pun cadang slps 2 atau 3 tahun baru nak dpt adik .

Pil je.. tp kena konsisten jgn leka

Yup... implan better kalau pil takut lupa

Suntik bagus lagi...

Tulah sy igt nk amik suntikan .

Câu hỏi liên quan