9 Các câu trả lời

biasa tue enjoy the moment. 😀 saya dari tau pregnant sampai 10weeks 10kg hilang , muntah sampai lembik2. sampai dah nak kena masuk ward dehydrate. but mindset happy jadi enjoy even rasa nak angkat tangan pon tak larat saya selalu fikir ada beribu orang lagi nak feel sama macam saya, but saya bertuah Allah pilih. saya TTC 6 year moment yang saya tunggu lama so enjoy 😁

VIP Member

Hi awak.. saya kena morning sickness dari 6 minggu pregnant sampai 18 minggu.. turun 8 kilo.. lepastu saya dah ada selera makan balik, naik 7 kilo.. sekarang saya dah 28 minggu.. morning sickness and muntah2 pening datang balik.. 😆🥴😢😌 kadang2 depends pada org dear.. mcm mak n dua org akak saya, takde pun morning sickness.. saya je sorang.🤣

VIP Member

Sama dgn sy skng..bru msuk 7weeks..tekak pahit je..bdan lemah2..brdiri kjap pon dh letih..asyik nk tdo sja..ni msuk ank yg ke 3..ank 1st n ke2 lngsung xde alahan..kli ni mmng truk alahan sy

tabah la nk jadi seorang ibu perlukn pengorbanan , sye sampi nak bersalin still ade morning sickness . klw dpt org xfhm mmng rse mngade² tp tu la hakikatnya xbole nk elak😂

Bergantung pd individu.. mcm sy alahan shgga baby lahir. Muntah siang mlm.. penatnya Allahuu.. tp bla tba msa baby lahir.. Alhamdullilah.. Happy! 😍

Kalau sy, masuk trim kedua dah hilang dah sickness.. Tp kdg2 bangun pagi gosok gg boleh muntah jugak.. Tp x selalulah. Jarang hehe

VIP Member

Hi mommy ada yg kejap je 1st trimester je, ada yg smpai bsalin pun jadi lagi. Takpelah mengada pun semua org lain2 😁

Sy sampai mggu ke 22 baru ok...semua anak camtu x kira lelaki atau perempuan

Bergantung pd org sis... Biasa 3 bln pertama... Tp ada juga sampai 9 bln...

Câu hỏi liên quan