10 Các câu trả lời

kalau xselsema ,tak perlu. xd kperluan. melainkan bby selsema dan tahi hidung dia bnyak smpai kacau pernafasan dia. sakit tau guna sterimar tu . awk beli ubat titis hidung bby punya. untuk lembutkan tahi hidung kalau tahi hidung keras. ubat titik ni sama je function dia dgn sterimar. then bru sedut guna pnyedut hingus tu. dlm hidung ni sgt sensitif. takut bila sentuh jadi penyebab selsema. bby kalau dah selsema payah sikit awk nk handle nnti. takut xbrhenti selsema awk yg susah hati . lagi umur baru 2 bulan. mmg 100% reti guna hidung je nk bernafas .

Boleh awak, benda yg perlu ada, spray hidung tu pakai sterimar sbb dia air laut ja. Or g klinik doc akan bg spray hidung ja. Kedua perlu ada nasal aspirator/penyedut hidung tu, ketiga perlu ada cottonbud halus/cottonbud biasa..anak saya 2 bulan, tgh stage hidung tersumbat sebab ada hingus. Aritu xtau, nak nangis rasa setiap kali anak tercungap cari nafas. Ni da pandai sikit, ats nasihat doctor, saya cari semua benda ni. Saya bawa anak buat sonotron, saya buat tepuk percussion utk anak..Alhamdulillah da hilang hingus

Buat dekat bangi awak. 1 sesi rm55. Kena call for appointment. Saya buat 2 sesi baru hilang kahak..

sama macam baby sy. tiap kali lepas mandi, memang sy korek pakai cottonbud baby. masa mandi pulak time basuh muka baby, sy gosok sikit hidung dia biar tahi hidung tu tak keras sangat time nak korek nanti.

korek guna cotton korek telinga tu. tapi tolak ke tepi ke, atas ke lepastu tarik keluar, jangan tekan masok kedalam. pastikan kapastu jenis tak pecah2 bebulu. nanti lekat dlm hidung baby

Saya guna nasal spray untuk longgarkan tahi hidung. Lepas tu akan nampak tahi hidung keluar masuk bila baby bernafas. Pegang tisu, bila tahi hidung keluar, cepat2 lap dengan tisu.

lap je pkai kapas/kain basah sis klau boleh cpai sis kluarkn klau tk biar je nti hilang jgk jgn pksa nti luka pulak dlm hidung dia

Hmm tak pasti. Tapi awak boleh cuci hidung baby lepas mandi. Kena buat tiap tiap hari. Baru tak terkumpul.

susah awak nk sedut nant.. tkot tmasuk ke dlm..

anak saya bru je jdi ..suami beli tmpt sedut tuu elok

bole share jenamanya sis.. sy xthu nk beli yg mana

cuci hidung lepas mndi

Câu hỏi liên quan