9 Các câu trả lời

it's normal dear ..sbb rahim masih dibawah belum naik di kedudukan asal ..lepas bersalin MMG ambil masa UTK rahim sihat semula ..sbbtu TK boleh buat kerja berat atau angkat berat waktu lepas bersalin atau masih hamil ..kalau waktu hamil angkat berat risiko pada perkembangan bayi dan ibu boleh alami skit pinggang tulang punggung mudah skit ..kalau LPs bersalin ada angkat berat risiko UTK alami rahim jatuh rahim terkeluar itu sgt tinggi .. MMG ambil masa .. tp skit yg LPs bersalin ni ada BYK jenis skit sbb rahim nk mengecut tu normal .. tp kalau skit ibarat nk meneran padahal dh bersalin tu kita panggil rengat kalau pihak hospital panggil postpartum pain ..rengat ni jadi bukan sebab tak jaga MKN atau apa ..tp selalunya terjadi jika waktu bersalin kita ada kurg air ketuban atau masalah bersalin ketuban darah yakni darah lebih BYK dari jumlah air ketuban waktu bersalin ..lagi satu kita tahan skit atau tahan meneran sblum bersalin terlalu lama atau sekejap pun boleh jadi punca rahim kita stress dan dlm agak tegang ...bila tegang lepas bersalin auto RSA skit ..sblum bersalin kalau tegang kita tak RSA sgt sbb bby msih dlm rahim tp LPs brslin kita akan RSA sbb dlm rahim dh kosong. so apa kita boleh buat adalah bertungku dikawasan tersebut ya ..boleh kurgkan skit...kdg2 8cm kita dh RSA nk meneran sgt2 tu yg punca rahim tegang sblum bersalin ... moga mudah urusan ..

kalo awl² bersalin tu normal...kalo bhsa kg saya dia panggil rengat...eloklah sis lepas mandi,letask minyak panas dan bertungku sis,untuk kecutkan peranakan... bila bertungku darah² beku akan keluar..puas hati..tp kalo nak bertungku serahkan pada pakar Sb ada cara bertungku dgn betul, bila berpantang stokin jgn lupa pakai tau sis .semoga bermanfaat

Sakit atau x rasa selesa seperti berdenyut2? Dan makin terasa bila baby kuat menyusu badan? Ikut pengalaman dan dari apa yg saya pernah baca dulu, itu tandanya rahim mengecut. Bila baby makin kuat menyusu, lebih cepat pengecutan rahim berlaku. Tu yang rasa seperti berdenyut2. Tapi, apapun, lebih baik tanya doktor kalau rasa was2.

Rengat kot sis , sakit dia macam contraction tapi baby dah kluar 😂 saya kena awal2 lagi masa kat ward after gave birth. Baby breastfeed lagi lah sakit. Tapi after urut bertungku semua alhamdulillah getting better. Darah2 ketulan banyak kluar. Tu sbb rahim nak mengecut. Ada certain org tak rasa rengat ni.

sakit macam period pain tu? normal sebab rahim tengah mengecut kan. tp kalau unbearable @ rasa risau better consult doktor ya mommy

saya nak tanya .. saya skrang 33w .. memang sakit situ .. duduk , tido , jalan memang sakit .. normal ke ?

Saya mula mula pun sakit bahagian tu. Lepas kena urut haritu okay dah

rasa nya mcm xnormal..nnt tny doktor..

Rengat ke? Kalau rengat normal