42 Các câu trả lời

Saya dah 2 dose pfizer alhamdulillah tak ada kesan sampingan langsung. Saya dah pun melahirkan anak secara czer, emergency dan juga lepas swab test last minute baru dapat tau saya dapat covid stage 1. Tapi isi penting kat sini saya sihat alhamdulillah tak ada gejala dan baby pun negative. Syaratnya tolong ambil vaksin lengkap 2 dose sebelum week 33. Semoga dipermudahkan dan take care kesihatan diri

sy suda lengkap dua dose pfizer. tips utk elakkan sebarang gejala yg teruk2, kena makan ubat yg kk bg. sy tak pernah skip ubat yg dr bg dr kk, folic acid, vit B+, iron & vit c. bila vit cukup dlm bdn, vaksin bekerja dgn baik dr bdn yg kurang supplement. sbb bebanding dgn kwn sy yg slalu skip mkn ubat, kesan dia thdp vaksin..kaki n tgn kebas slps di jarum d tmpt tpt vaksin..hampir pengsan dan demam..skdar share ye..

Sy cucuk Pfizer 11 mnggu 5 hri. Apa2 pun, minta saranan dktor dlu. Risau jgk msa cucuk sbb sblum ni bleeding. Tkut rahim x kuat. Tapi Alhamdulillah.. Lpas cucuk tu cuma sakit bhgian cucuk tu je. Suami pun pelik knape cergas je lpas cucuk. 🤭 Apa2 pun, kita tawakal dan doakan untuk pelindungan diri, anak n org skeliling.

sy 32weeks dh complete 2 dos pfizer.. Alhamdulillah takda apa2 effect yg teruk.. cuma lenguh tangan n mengantuk je..pening ke demam smua takda..baby pun gerak ok je.. jgn takut sis, kita ikhtiar..fkir positif je. insyaAllah takda apa2..

Sy dah lengkap pfizer.. Alhamdulillah sihat.. dose ke-2 balik lapaw giler, sedangkan sebelum pi cucuk dah mkn dulu.. lepas tu dose ke-2 ada demam sikit.. lepas mkn panadol + vitamin, kembali normal.. cuma kena byk kn minum..

Yg penting kena minum air byk lepas vaksin + jgn skip mkn.. sbb tetiba je akn lapaw..

Ok ja sis..akak skrg 35w. Masa 34w aritu dh lengkap 2dos Pfizer. 1st dose sakit tmpat cucuk tu ja 2 hari. Dos ke2..alhamdulillah xdak apa2 efek lgsung. Kita ikhtiar selagi boleh utk jaga nyawa ibu dan bby.

Saya ambil 1st dose Pfizer when I'm 15wks on 19 July and 17wks on 9 Aug. Side effect lenguh lengan, lapar and haus sangat. So banyakkan minum air dgn slice of lemon. Lps tu sy p scan, alhamdullilah baby sihat.

xde efek untuk kandungan. saya dah dua dos faizer. dos pertama hanya lenguh saja. doa kedua akan ada demam mengigil. dan sakit seluruh badan. dan kpala mcm pening2 lalat. tu efek untuk badan kita.

Alhamdulillah sy amik pfizer juga dh lengkap 2 dose. cuma masa dose kedua tu sakit badan sgt2 menggigil. baby aktif semacam. risau jugak. tp Alhamdullillah hari ke 2 elok dah

saya 14w baru mngu lepas amik vaksin pfizer. alhamdulillah tkde pape.. cuma mlm tmpt cucuk tu sakit.. dan esok tu kepala pening mcm nk pecah. alhamdulillah laa ok.. tido jeee