16 Các câu trả lời

sya masa around 15 weeks (not sure which weeks) secara tak sengaja makan nenas yg disimpan dlm gelas botol yg mcm org jual air tu sbb time tu blm tau lagi apa pantang dlm pregnancy ni but thanks to god nothing happen to my baby. tau pantang tak blh makan nenas ni pun kandungan dah nak hampir 25+ weeks 🤭 nasib la doctor bgitau baby sihat tak ada apa’ masalah😌

nenas mentah xpeenah makan tapi klu pajeri nenas sye makan jee. bak kate mak sye . boleh je makan sebab dah dimasak 😂😂 .. atas badan masing2 sis.. tapi klu was2 jgn laa marah tapi klu teringin sgt makan sikit dulu tengok setengah jam . klu ok xade papeee makan lagi sikit tapi klu rase perut lainn jgn makan cepat2 minum air masak dalam kuantiti banyak yeee

sy makan je nenas.. tp yg betul2 manis/masak.. tp berpada lah.. durian pun sy makan.. limit 2 ulas je.. tp kalau risau bdn xkuat xpyh lah makan.. kalau dah 38 minggu ke atas tu bagus makan nenas.. org kata boleh cepatkan bersalin.. tp jgn mkn nenas yg muda atau masam..

boleh je makan, nenas bukan penyebab keguguran. kalau mmg dari before pregnant elok je mkn nenas (takde gatal lidah apa semua) then boleh. cuma kuantiti kena jaga, cukup utk merasa

Makan jee awak, buat hilang ngidam jangan makan sampai sebiji sudah lah hehe.. saya pun pregnant kedua ni mcm suka pulak nak makan nenas alhamdulillah so far okay..

ikot antibody..saya mkn jugak tpi dalm kuantiti sedikit buat rasa2 je...mk sya kata mse mkn jgn pk ap2 ..mkn y btol2 masak....lain org lain bdn nye..

xsure la sis ikot antibody jgk.. kalau saya dri awal smpai skrg nk msk 9bulan xbrni mkn... kalau xpreg pn saya xmkn sbb lidah saya jd gtl bila mkn..

Ikut badan orang juga. Tapi kalau saya memang tak makan sampai bersalin even nenas dlm pizza tu pun saya tak makan. Taknak ambil risiko.

Sy refer video Dr Hamid yg ni utk kepastian... https://www.facebook.com/hamidarshat45/videos/578262566048019/

TapFluencer

klu teringin sgt boleh la tp jgn sebijik cm gambar tu (bby nenas)...segigit dua tu boleh

Câu hỏi liên quan