6 Các câu trả lời

Sy pernah mcm ni. Scan 7w tp baby takde hearbeat lg. Buka buku pink lebih kurang 9w camtu. Lepas je buka buku pink dlm beberapa hari keluar fresh blood sikit. Pegi terus hospital cek2 scan atas bawah doctor boleh ckp ada kembar pulak hahaha dlm 1 kantung. So balik je terus. Lepas tu dlm 3 hari camtu masih bleeding la sampai la kantung keluar sendiri kat rumah. Since sy scan dari 7w tu janin sy takde hearbeat lg & tak berkembang. Doctor bgtau covid miscarriage 😅

Yg meninggal tu, lepas 2 bln jumpa doctor o&g die ckp jangkitan kuman je. Bila tanya mcm mana boleh dpt & dari mommy ke? Doctor tu mcm xde jawapan 😅 suppose lepas tu sy ada cek up lg tp masa tu thn 2020 tgh rancak covid kan then sy tak follow cek up dah. Masa tau baby dah meninggal baby pon dah mengecut.. details scan 20w baby semua ok tiada masalah. Tp takde rezeki kan.. Cuma ralat dgn doctor kk je sbb tak nak bgtau yg baby dah meninggal even sepatah pon tak bgtau condition baby masa tu. Pergi emergency, nurse kat dpn kaunter tanya baby meninggal ke? Terus menangis sy kat situ 😭😭😭 Pjg pulak cerita nya kan 😂 sekadar kongsi pengalaman 😊

Saya pun kena rujuk pakar, ni nama dia missed misscarriage, tapi tak smpai tarikh apptment pakar, saya gugur sendiri. Selalu kalau kes gini, dia akan gugur sendiri je sis, kalau sis kena rujuk pakar, pakar akan tggu jatuh and kalau dah bagi tempoh tak jatuh, doc akan cuci, Semoga baik baik saja ya sis.

saya pon pernah mcm tu.. dri first jumpa Dr baby saiznya kecil dan tiada heartbeat sampai lah week 10.. then tiba2 ada spotting lepas 2 3 hari keluar darah banyak.. warded juga sebab tak habiss keluar semua tp takde kena masuk ot cuma Dr tarik keluar sikit2...

Sama2.. masa tu pon saya banyak refer dekat apps ni untuk tanya pengalaman orang lain.. insyaAllah ada rezeki semula nanti.. alhamdulillah saya pon dah pregnant semula 4 bulan selepas gugur tu 🥰

Saya . 11w Masa tu tapi scan 6w je. Tak berkembang just kantung je membesar . tkdak rezeki . 2 Hari lepas tu keluar drh mcm period . trus completed miscarriage. n now pregnant semula dh 11w . alhamdulillah

VIP Member

Pernah. 10w tp scan 7w je. Lps confirm takde heartbeat, gugur semua jatuh

TapFluencer

Sy. Tu dinamakan missed misscarriage.

Sbb masalah pd persenyawaan (kromosom yg x sempurna) yg membuatkan xblh survive.