171 Các câu trả lời

Saya pantang dengan MIL. Sekali berpantang dengan SIL. Alhamdullilah.. Bersalin bulan yang sama. Anak SIL tua 2 weeks je dari baby saya. MIL x de bezakan menantu dengan anak sendiri. 2, 2 dia jaga mcm anak sendiri. Siap tolong panaskan tungku untuk bertungku pukul 5 pagi. Tolong mandikan baby.. Mmg banyak la MIL & adik beradik Husb tolong saya time berpantang. Syukur.. Rezeki saya & baby.. Semoga saya sentiasa ingat jasa mereka..

VIP Member

Saya yg blom berpantang ni pon saya ttap akan pantang dkt rumah mk saya.. Sbb saya ada krisis dlu dgn mk mertua.. Jdi pantang lrang mlayu ni dia xthu sgt.. Sbb dia org boyan.. Better mk sndiri.. Xpe sis.. Bincang elok2.. Dulu suami saya pon ckp juga suruh pntang rumah mk dia.. Tpi saya da pesan awal2, saya dgn ank nk tempat yg selesa utk kami.. Klo xnk saya meroyan ke apa.. Kena ikot kehendakk saya nk pantangg dkt mana

Terpulang pd kita sndr..so kita sendr yg blh menilai peribadi mak or mertua..kalau mcm akk selesa rmh mak sndr sbb mak mertua tu sensitif...lg sakit jiwa kita yg dlm stress sakit bersalin..x pasal2 tambah stress..kalau dh rasa mertua tu baik sangat ..hubby pun minta berpantang rmh dia..ikut lah kehendak dia..mcm mak sy terlalu baik ..dgn menantu pun x de beza..layanan sama jer..kakak ipar suka berpantang rmh mak akk..

klau bby first better rumah mak sndri la... sbb kita xda pgalaman lg.. so senang mak sndri boleh ajarkn. klau mtua mst segan nk mtk tlg apa2.. klau bsalin normal, boleh la 2 mggu pntang rumah mak sndri, pastu dh kuat sikit selebihnya pntang la rumah mtua pon.. at least dh boleh gerak sana sini sndri.. xda la nyusahkn mtua sgt. tu klau sy la.. sbb sy plan mcm tu jugak. due sy bln 12 nnt.. insha Allah

Sy selesa pantang sendiri... Dari anak sulung lagi... Sng... Sebb privasi satu... Nak kna jga aurat klau ada ipar duai... Lagipun sy dh xda mak... Tggal ayh ja... Mak mentua sy pula kshtn xbpa baik... Jadi xnk la ssahkan sapa2 pun... So husband sy ambil kptsn pntg sendiri... Sbb dia pun dh ada pengalaman jga anak2 bru lahir sblm khwin dgn sya... Jadi mudah utk suami sy uruskan...

Anak 1st ni better dgn mak sendiri, lebih selesa, kalau kena tegur dgn mak sendiri x juga sensitive bandingkan mak mertua, mak mertua i byk ragam & suka complaint so i x boleh nak ikut rentak dia, takut nanti dlm pantang meroyan, so better discuss baik2 dgn suami, sebab yg nak berpantang tu badan sendiri bukan suami, suami kena memahami isteri & biar isteri yg buat keputusan.

Sy mmng dah awal2 prngnt dah bgtau suami nk mak sndri yg jga dan selesa rumah sndri.sy pn dduk ngn mentua,mentua pn strok ada abg ipar dan adik yg belum kwin mmng x selesa la tmbah adik dia plak jenis balik lewat mlm rsau la ada ank kecil ni.sy dah x sbar bby nk klur dan balik umh mak sndri..semoga mummy smua yg bakal melahirkn dprmudahkn urusan kita smua ya aamiin

Saya ank alhamdulillah dh 3.. Semua pantang umh mertua.. Hehe. Alhamdulillah layanan A+++. Mertua sgt memahami.. Saya pon jenis x byk songeh agknya.. Alhamdulillah.. And mertua pon tau apa yg sy suka mkn n x suka mkn. Alhamdulillah bersyukur sgt.. Ni pon insyaAllah yg ke4 pon umh mertua jgk.. Doakan semoga semua dipermudahkan ya kawan2

ibu baru berpantang ni,kena cari keselesaan.salah satunya tak segan bila nak minta tolong.lagipun emosi ibu baru berpantang ni tak menentu.seeloknya tempat mak sendiri tu lebih baik.minggu ke-3 @ lebih bolehlah balik tempat mak mertua sebab masa tu rasanya sudah boleh bergerak sikit tidak bergantung dengan bantuan orang lain sepenuhnya.(mak mertua @ sedara)

ibu mertua xkn pernah sma dgn ibu kandung sis...sbaik mna pun mertua tu...hehehe...better bpntang d rumah sndri dn d urus oleh ibu kndung & suami 100%...kena jaga emosi sis lps bersalin...sbb dkt rumah mertua smua kena berlaku baik je hahahahah....koyak emosi klau kena tahan hati xblh nk komplen itu ini ats lynan yg dberi😁😁😁