15 Các câu trả lời

skg rasanya boleh melainkan kluar darah spoting dan juga cramp . klau ada tnda² mcm tu sebaiknya stop bersama . dan klau usia kndungn nti dah smkin atas 25-35 sebaikknya jgn bersama sebab tkut ada pembukaan rahim yg boleh disebabkan bersalinan awal terutama kdgn usia 30-35 . klau nak bersama pastikan pada minggu 37 ye . ttpi jika bersama diawal kehamilan tiada masalah selagi tiada sbrg tnda2 yg mengkhuatirkan

thats y i said klo bersama diawal khamilan tiada masalah klo takde sbrg tnda2 yg merisaukan c ibu dn sya ckp stop bersama jika ada tnd2 tersbut . dan utk 30-35 klo boleh elakkan bersama kerana pada wktu tersbut bole trjadinya pembukaan rahim dn pramatang kan ? sbb bayi matang pada umur 37minggu . ni pun sye tau sbb nurse dn dctor o&g yg ckp 🤭 so klo nak brhbgn intim sewktu 37minggu amat digalakkan 🤭

Masa first trimester try jugak tapi suami masuk sikit jeh, sebab takut . hahahahha tapi tak puas lah . trimester 2 baru ok sikit . trimester 3 bersama berapa kali jeh sebab tak larat . yang last tuh suami buang dalam masa tuh dah 37w2days, esok nya saya dah ada tanda bersalin g check bukaan dah 3cm 😂😂 now baby nak masuk 2 bulan dah

Sy dr tau pregnant 1-2 bulan sampai lah sarat 9 bulan tiap minggu 2-3 kali bersama dan semua buang dalam .. ok saja selagi tak da bleeding .

Saya try juga first trimester tp slow2 and tak dalam. Alhamdulillah takda bleeding & teruskan bersama sampai lah bersalin 😍

Boleh je. Selagi tak kelua benda tu.. saya dulu 1bulan sampai 5bulan je mampu hahaha sekarng tak selesa sbb perut dh ke dpn sangat

tak keluar benda apa?

Boelh dear. If ada bleeding je terus stop and jumpa dr. Risiko takut infection dekat rahim

saya pjj ngn suami .. bila jumpa. msti bersama .. skrg da 12 minggu. alhamdulillah. ok. cuma hati2 je laa.

Sama la saya pjj.. weekend sahaja jumpa suami.. 😅😅

Kalau takde kesan apa2 takde masalah nak bersama dari awal pregnant sampai bersalin...dont worry..

boleh je bersama , asalkan takde bleeding ke apa . janji jangan lah ganas sangat 🤭

Cramp x pasti. Kalau spotting biasa Dr sarankan hold dulu.. kandungan baru lagi

Câu hỏi liên quan