8 Các câu trả lời

Saya punya spotting masa weeks 5-6 tu dia coklat2. kalau saya ada masak ka sapu sampah ke apa, dia kluar coklat dan dia tak lekat di pad, bila kita guna jari tu, baru dia kluar mcm coklat pekat last period, cmpur2 dgn lendir. Saya banyak kan bedrest je, lepas tu dah dekat masuk 7w tu tak ada. Saya tak makan ubat kuat kan rahim ke ap, cuma masa week 5 tu saya pernah bleeding banyak penuh pad, bleeding dia mcm bleeding luka dan tak berketui, masa tu dr kata ancaman gugur, Alhamdullilah okey masa tu, masa tu dr bagi ubat tambah darah je.

tu la kan awak, risau kdg2 tu, hehe harap baby kita baik baik saja😊

saya penah jgk jd mcm sis masa saya 6week mcm tu..masa tu spotting bnyk dh mcm darah peroid dh,risau sngt..last2 p hospital check..kena masok wad..kemungkinan doc kata yg kluar darah tu sbb x cukup rehat..saya masok wad 4 hari, smpai hari ke 3 dan ke 4 baru darah stop..sbb dduk di hospital mmg nurse x bg bergerak bnyk ..hnya baring saja,nk bngun bila perlu sahaja ...lpas kluar hospital ad jgk sikit2 kluar spotting tp bnykkan rehat,insyallah darah x kluar dh...seminggu jgk la ambik masa nk okay..lpas tu okay dh .. sis jngn bt keja berat2 tau..

TapFluencer

Spotting - berwarna coklat/merah titik2. Bleeding kalau fresh blood & keluar banyak penuh satu pad. Doctor saya cakap spotting sangat normal untuk awal kehamilan. Ada sesetengah orang dinding rahim agak tebal, so bila penempelan berlaku akan terjadi nya spotting. Keep monitor je sis, selagi takde rasa sakit perut or cramp ke and takde fresh blood keluar, should be okay je 😊

sy setitik je warna coklat. sbb tetiba haritu nak naik moto gi keje. masa tu 6 week la. tak sakit tak apa. cuma dkt sluar dlm ada titik² coklat. terus gi hspital depe masukkan muncung itik tu. buat swab. positif GBS. tp tak on antibiotics pun. sbb tak teruk. kalau terus kemungkinan kena tahan wad & on antibiotics. tu jela sekali. skrg alhamdulillah. dah 22 week

saya pun sama wktu 9 week ade spotting.. wktu 15 week pun ade jugak.. sebaik esk nye sy jmpe doktor.. sy bg thu doktor.. cuba pantau dlm masa seminggu.. klau ade sakit perut yg teruk, terus pegi klinik.. tp sy scan doktor ckp baby sihat je.. Alhamdulillah.. lega die ade lagi.. skrg sy bru 16 week..

nama spot tu sikit2.. warna coklat merah jambu bukan merah pekat.. pngalaman Sy 2 hri shj. consult doc kena bed rest xbole lasak

Normal je sis

saya alaminya skrg. sy 9 weeks. ada darah ckt wrna coklat dh 2 hari tp lekat kat underware ckt

Sy keluar cmni. Smlm g klinik doc suruh bnyakkn baring rehat. Bg ubat kuatkn rahim. Kndungan baru 5w

sy mcm ni lah sis darah mkn duphaston mlm to terus keluar janin miscarriage kali ke 2