13 Các câu trả lời

in shaa Allah, bg saya, details scan tu penting juga utk kita tahu perkembangan bayi kita, sama ada semuanya dlm keadaan baik2 sahaja ataupun sekiranya nauzubillah min zalik ada sesuatu yang tak kena dgn bayi dlm kandungan. in shaa Allah asbab tu kita blh taw lagi dlm peringkat awal dan in shaa Allah blh ambil langkah berjaga2. Alhamdulillah, syukur Alhamdulillah, saya dah p buat details scan. Alhamdulillah, saya p buat di sonobee. in shaa Allah harga dia mmg murah berbanding dgn harga klinik swasta lain.

Details scan penting. Utk mengetahui apa yg x normal pd baby kita. Dia detect utk sumbing, masalah kelainan pd jantung baby, organ baby, tgk tali pusat tu cukup ke tidak, tgk perut, tgk otak baby, tgk mata, tgk jari baby cukup x, tgk kaki, tgk uri, air ketuban, mcm2 dia tgk. Better buat details scan. Especially utk ibu yg berisiko, contoh ada GDM or etc. Contoh ada ahli keluarga yg sumbing, cacat anggota, etc.

Sy xsure penting ke tak. Depend on individual. Ada yg xbuat tp Ok jer baby keluar. Ada yg buat, semua OK. Time baby keluar still ada problem. Sy anak 1st buat. Alhamdulillah semua OK jer. Baik2 sampai skang. Anak kedua sy baru buat juga minggu lepas. Doct kata ada lebihan cecair dalam buah Pinggang baby & kene refer hospital Utk double checkup & scan. Harap2 semua nya baik2 jer sampai baby keluar.

Details scan tu untuk tgk kot kot ada kecacatan pada bayi. Itu yg saya diberitahu. Tapi saya tak sempat buat sbb dah over weeks time tu. Some clinics or doc tak nk buat. Thats what my o&g doc ckp

detail scan ni perlu utk tahu organ dalaman baby mcm mana, tapi kalau kata duit tak byk sgt, tak buat pun takpa. takda masalah pun . sbb saya pun tak buat . fikir positif je.

details scan tu boleh jadi penting sebenarnya tapi bagi yang tak mampu, jaga la anak dalam kandungan sebaik mungkin. tak lupa juga da bersalin nanti pun kena jaga juga.

bg sy prlu dan penting dtle scan tue... tp ikut kemampuan juga lah,klau rsa xmampu xdk mslah klau xbuat dtle scan tue.. doa yg baik2 ja semoga baby sihat insyaallah..

bg Sy prlu Dan lagi bgus buat details scan dri 4d 5d 6d tu.... sbb Kita borlh Tau details prkembangan baby, kalau ada apa2 msalah boleh detect awal...

penting , sbb kita boleh tahu anak kita punya pembesaran , sy lg prefer utk buat details scan dari 3d/4d scan ,

Penting puan. Lebih penting dari scan 5D

Câu hỏi liên quan