9 Các câu trả lời

Sye masa anak first Sye cucuk yg 3 bulan 🥲sekali tuh.. dalam 2 thun setengah Sye berhenti sbb dia effect dkt tulang punggung belakang Sye .. tiap kali ambik mesti sakit belakang 🥲dan sekarang tengah preggy yg kedua pulak , tunggu hari je ni nak bersalin.. kali ni nk ambik yg pil punya cuma risau nanti melekat.. yg implan kak ipar pernah ambik dan dia ckp masa nk cabut tu memang sakit 🥲sbb dia tanam dekat lengan..

Saya makan pil Oralcon yang KK bagi, best sebab setiap bulan check bp berat etc…boleh consult apa2 masalah dengan nurse KK. Makan pil tu memang kena on time, saya set alarm jam 9pm. Pernah jugak terlupa makan 2 hari, pastu call KK nurse suruh stop makan pil tu sampai datang period cycle tu, sepanjang tak makan pil tu kena pakai condom

Kalau makan pill ni leceh nak mkn kena on time …. Xboleh lewat walaupun 5 minit ….. cucuk depo ni senang je tadah je bontot 3 bulan sekali …. Kalau implant ni 5 thun nanti dia sebati dgn daging kita …. Iucd ok je cuma x selesa ada bnda kt situ …. Not sure time main rsa mcm mn .. tkut dua2 x selesa

sye sebelum ni makan pil okay je kalau terlepas sejam - sejam setengah .janji jgn lebih 12 jam..biasa sye mkn pukul 9 mlm..ada hari2 yg sye terlepas pandang ..mkn pukul 10 pukul 11..jnji jgn bersama waktu yg belum mkn ubat lagi tu...tp xsure la org2 lain mcm mne...

Ini bergantung kepada keadaan & sejarah puan. Jika pernah ada jangkitan vagina, doktor akan tolak tepi iucd & hanya beri injection atau pill. Lebih baik berbincang dgn doktor yang biasa kendali kes puan.

Iucd Saya pernah cucuk depo Implant n depo sama ubat Pil pon saya pernah Semua tu kacau hormon Sekarang saya pakai iucd dah 3 tahun Paling selesa Tak sakit Murah Hormon pon bahagia

Cucuk depo baru2 ni last2 seminggu sakit pinggang tak boleh nak tunduk langsung. Lepas ni memang tukar pil je la.

Oh ptutlh sy sakit pinggng dn belkng rupnya sebb depo 😭😭 sakit nok dh dua kali ambil depo

saya pakai iucd.. setakat pakaii dah nak dekat 5bulan nie alhamdulillah..semua ok..

Lepas pakai tu ada keputihan tak? Masa bersama okey ke, risau la

kalau xnk kacau hormon go for iucd.

iucd, implan.