17 Các câu trả lời

Ada mslah? Knp nak stop? Obimin contains folic acid + tmbah hb.. Ibu akn kehilangan byk darah bila melahirkan nti.. Tak kisah la normal atau czer.. Mmg akn byk hilang darah masa melahirkan.. Sbb tu ubat2 dri klinik atau hsptal bg tu pnting.. Susu pun penting utk tulang baby and tumbesaran bby.. Cth klu mami ada mslh dgn ubat2 tu.. pening atau mual.. Mami boleh tukar ubat lain mcm iberet.. fungsi sama tp lain jenama.. and low sikit folic acid dia.. which is 800mg dri 1kmg tp sama sja.. mami pun half way sda.. dont worry la.. 👌😊 baby perlu folic acid tu and mami perlu darah byk dlm badan.. 😊 Jgn anggap ubat2 yg Dr bg tu dgn ringan ya.. Semoga mami and baby sihat sllu..

VIP Member

Saya selalu tak disiplin makan ubat sebelum ni. Now hb makin menurun jadi 9 lebih je. Sekarang saya makan eurofer + iron tablet. Saya stop ubat zincofer sebab ubat tu loya bagi saya. Kalau nak stop, kena ganti ubat lain. Tak boleh terus stop

saya dh nak masuk 5bulan .. nurse bg ubat zinc cofer.. warna merah . time pegi cek tu 4bulan.. misi ckp awak mkn zinc cofer la sbb awak dh 5bulan.. soo , skrg saya mkn zinc cofer.. xcampur dgn obimin . obimin mmg dh fully stop consume .

Xboleh stop sis mkn ubat tu sbb nanti boleh effect kt kandungan kita. Hb akan dropped, bila hb droppred, oxygen kurang dpt kt baby nnti. .kesian ank dlm kandungan tu. N nnti effect dia ank dlm kandungan akn jadi kecik or kurang berat

better continue sbb obimin ade iron utk maintain haemaglobin (hb) ms pregnant. kalau hb drop bahaya utk kandungan. nnt appt pn jd every 2 weeks. kalau x sesuai obimin boleh try brand lain yg ade jual kt luar

Boleh tukar ubat...Isteri Saya Obimin n Zink Coffer dia tak boleh makan...kalau makan rasa nak muntah n mual²...boleh tanya nurse untuk tukar ubat selain tu...dia akan bagi... don't worry

Tak boleh sis.. sbb dlm obimin ada folic acid,iron utk tambah darah & banyak vitamin yg diperlukan oleh badan.. better makan smpai bersalin, sy lepas bersalin pn still consume utk susu..

Ubat tu nk pastikan hb ibu stabil spnjg prgnt..kalau nak stop apa2 jd tanggung sndri..sbb lps bsalin pun kita still kna makan ubt utk tambah darah.

Tk blh sis. Susu saja tk ckup nk cover vit yg kandungan kita perlukan. Try la mnta tkrkn ubat ke?

1bulan x mkan ubat dari klinik.. Automatik hb turun 10 dari 12.. Terus makan balik ubat tu..

Câu hỏi liên quan