14 Các câu trả lời

lain orang lain sis. ade org ditakdirkan rse alahan.. ade org tkde alahan. kalau sis tk rasa pape sume makanan blh makan, sis ptut rse bersyukur sgt sbb tkde alahan cm org lain. sy awl2 alahan dlu truk jgk smpai bau suami pun xleh, suami siang ikan, bau nasi masak tak boleh. sume xleh 😆. smpai tiap2 hri pas solat sy doa semoga alahan sy stop bila masuk trimester ke 2. alhamdulillah msuk trimester ke 2 smpai skrg dh blh makan mcm2 tp kena jaga berat badan je kalau tak kena repeat mnum air gula tiap kali naik berat badan ..🥲 tersiksq sangat.

saya pun sama sis, takda alahan langsung sampai skrg 22w. mula tu saya risau jgk tapi dr cakap sepatutnya saya kena bersyukur sebab ada org dari awal sampai habis masih alahan & muntah. takpe sis enjoy je. as long as sis dah scan, baby sihat and membesar selari dgn umur tu pun dah okay. rezeki tu sis Alhamdulillah

Saya nak masuk 8 bulan takde alahan langsung dari awal pregnant. Semua alahan pergi ke suami. Dia lah demam dia lah ngidam dia lah hantu pelam muda even dia tak makan pun pelam 😅 ramai cakap saya steady je tapi bersyukur sangat tkde alahan. So sis anggap je tu satu rezeki sis takde alahan

Normal sis, rezeki tu sis.. Alhamdulillah sis xmngalami alahan.. Kalau boleh sya nk mcm sis sbb seksanya alahan ni..😂 Saya alahan smpi 4 bulan masuk bulan ke5 baru beransur okay tu pn ada bnda yg xboleh.. Enjoy our pregnancy okay.. janji kandungan baby n mamy sehat2 k

bagus la tu, saya ni pun takde muntah2 teruk, pening kepala apa semua.. satu je tak boleh.. nasi, saya xboleh makan nasi tp bila dah masuk 12w, baru boleh makan nasi.. sampai sekarang, kalau xmakan nasi, baby lambat kick.. wajib makan nasi 😂

bestnya..saya next week 11week harapnya cepat la alahan berlalu..awk dh abes la tu fasa alahan..ada org bila masuk trim ke2 baru abes fasa alahan..mungkin awak abes awal..setiap org lain2..tp syukur sgt la fasa alahan awk dh abes

Normal tu sis. Untungnya awak sy skrg dah masuk 4 bulan masih muntah teruk lagi. Nak makan pun susah keje pun selalu MC. Awak bertuah tu bersyukur yer🥺🥺

normal.. cuma jaga permakanan je spanjang alahan takde ni.. sbb takde alahan pon risau jgk serba serbi boleh makan kn

wahh bestnya takdak simptom apa2 langsung . saya pregnant pun alah dy lain mcm , nak berus gigi pun nk termuntahh 😂

ingt sya sorg ja , boleh bt geng la ni 😂 btoy tuu , kn staby air msak . gosok2 gigi tu mlut rasa drah pulakk . hahahahhaa

normal sis..saya pon mcm tu takde alahan apa2..skrg da 28 weeks..nurse cakap bagus la klau takde alahan.