23 Các câu trả lời

pampers drypers/huggies...susu pula sis jgn beli lg..kalau boleh susu badan atau teruskan susu yg hospital bagi..jgn tukar2.sbb bab susu formula ni anak2 tak sama..cuba breastfeed dulu.sy faham,kadang susu belum keluar lg awal2 sbb sy mcm tu dulu..jd sy tak strict sgt bab susu,asalkan anak kita kenyang dan sihat.yg penting sis jgn stress,supaya susu badan mudah keluar.biasa hospital akan bg susu botol jgk kan(kalau swasta..kalau gomen saya x sure)..jadi teruskan susu formula yg sama hospital bg asalkan baby berak dan kencing ok 😊

Untuk newborn ni kena kerap tukar. Klau puan bajet boleh pakai genki/pet2/huggies. Yang up sikit mamypoko atau drypers. Kalau ada bajet terlebih boleh ambik offspring atau applecrumby(ni salu hype Sbb trend je).. ni pengalaman saya beli mcm2 pampers try n error untuk anak. Try beli satu pack NB & S. Kadang baby ni ada je yang xsesuai. Untuk susu, tak perlu lagi. Usahakan bagi susu badan ya. Melainkan ada saranan doctor sahaja.! Jangan ikut cakap orang ya puan. Beli ikut kemampuan dan kesesuaian 🤗

saya pakai pampers Genki masa baby baru lahir, ok sangat. harga murah, cuma perlu kerap tukar untuk elak bocor & ruam. saya dapat susu fm dari klinik swasta tapi dah sebulan tak pakai sebab saya sampai sekarang menyusu badan sepenuhnya. susu badan lebih baik untuk baby.

jangan beli susu formula lagi.. cuba bagi susu badan dulu... kalau betul2 susu badan lgsg tak ada sis kena cari susu formula yang sesuai.. try n error, lain baby lain keserasian nye.. pampers NB sy suka Drypers Touch.

Sis kna try susu badan dlu,,jgn bg susu formula kalau ada susu badan,,susu ibu ada lah yg terbaik sis,,pengalaman sy susukan ank sukung selama 3th setengah,,imun badan dia kuat sgt2 jarang sakit,jarang kena penyakit,

TapFluencer

Hi mommy. Sebaiknya cari ilmu penyusuan ya. Susu formula kena try and error. Tengok keadaan anak dan dapatkan nasihat doc baru boleh beri untuk newborn. Pampers : drypers touch

Time baby saya baru lahir, saya bagi dia susu s26 gold. Susu badan pun saya bagi. Doktor yang suruh campur formula sebab baby kuning time tu. Kalau pampers pulak saya bagi baby pakai mamypoko airfit

Susu friso. Baik untuk pnghadaman dn klo ad kuning sat ja hilang kuning. Pampers dah try mcm2 anak sy ssuai huggies. Huggies n friso dri baby smpi lah 3 tahun dok pki x buat masalah

Susu formula tu better bagi bf je sbb bby baru lahir perlukan susu ibu if nak kurang kan kuning tapi nak kena jaga pemakanan. Kalau pmpers sya try offspring & applecrumby 😊

sis tu tny utk stand by je mommy².in case..tlg phm soalan dia.bkn dia nk terus bg susu formula.sy yakin dia pn akn df dlu ank dia.cuma in case klu susu xkeluar or kurang..

Câu hỏi liên quan