16 Các câu trả lời

Saya masa kecik pun sama dulu. Menangis meraung bila nak kena korek telinga, sebab saya masa kecik dulu nakal 😁 saya termasukkan penutup subang telinga dlm lubang telinga. Saya tak bagitahu parents saya sampai saya dah besar sikit sbb takut kena marah. parents saya decide utk bawak saya ke klinik dan doktor masukkan camera utk check. Baru la tahu kenapa saya selalu nangis meraung mcm kena pukul bila nak kena korek telinga 🤣

VIP Member

Anak sis belum rasa lagi nikmat korek telinga… anak sy dlu memula ngelak2 bila da korek2 amboihhh senyap… n skrg pantang tgok kite korek telinga dye mula menghulur..😂😂😂😂 btw sy korek pakai besi / pengorek getah yg ade camera tu … pastikan sis nmpak la dlm tu… jgn smpai ke gegendang telinga…dalam telinga ade lepas garis tu ade merah smpai ke gegendang telinga tu jgn korek… lagi satu jgn pakai putik kapas…

VIP Member

sbnrnya.puan..telinga bby atau org dewasa tidak perlu korek..tahi telinga akan kluar sndri.bila smpai msnya.. hnye perlu bersihkn luar telinga shj.. bg bersih selepas mndi.. atau guna ubat titis msuk dlm telinga tuk cairkan tahi telinga... mg dpmudahkan segalanya amiin

baby sy 10 bulan. stiap kali mandi sy just bersihkan keliling luar tu je. dan mmg btul pun.. tahi telinga mmg akan kluar sendiri. kadang pernah je masa nk mndikan check telinga dia ehh ada tahi telinga kt luar😂

mungkin telinga dia luka ..cuba sis suluh lampu..anak saya pon penah meraung time cuci telinga..sebelom2 ni ok je..rupa nya luka kesan kuku dia..

Umur berapa tu? Perkara biasa tu 😊 lagi pun tak perlu korek awak. Cukup dengan lap dan cuci bahagian luar je. Boleh buat waktu mandi juga.

You're welcome

telinga kita ni memang akan kluarkan sendiri tahi telinga. tak perlu korek, just bersihkan yang sis blh nampak je..

haha normal sis. anak saya sampai timing "ngamok" semua benda dia nak marah.

Kalau sy korek telinga sis pun sis meraung 🤣

cuci bahagian luar telinga pun dah cukup

Câu hỏi liên quan