55 Các câu trả lời

Hai.. Sis.. Saya pernah mengalami masalah macam sis... Dari 6 weeks scan tak nampak janin..2 minggu lepas tu scan semula.. Tak nampak juga...tapi saya tiada sakit perut dan pendarahan... Scan kali ketiga pun still sama... Jd doktor dah bgtau harapan sgt tipis...saya minta kalau betul memang tiada rezeki..biarlah gugur sendiri.... 11 weeks baru ada pendarahan...darah keluar mcm air paip... So serah diri ke hospital dan buat Dnc...3 bulan lepas tu saya pregnant semula... Scan 6 weeks dah nampak janin dan jantung...sekarang dah 11 weeks... Twin pregnancy... Insyaallah.. Kalau memang baby ada, mesti akan nampak juga nnti... Tapi kalau tiada rezeki, dia akan keluar juga...sis doa banyak2 ye...Saya doakan semoga segala urusan sis dimudahkan...

Honestly, saya bekas pesakit fibroid..buat rawatan kt Hospital Swasta...bila sya pregnant dan gugur, DR saya cakap 3 kali period dah ok utk pregnant semula... Sekarang bila pregnant semula dan disahkan twin ( buka buku kt kkia) kena tegur dgn nurse, sepatutnya 6 bulan baru bole pregnant semula..tgk atas badan kot sis.. Bagi saya 3 bln tu saya dah sihat...

Saya pun mcm sis juga..saya ada bleeding sikit2..spotting drpd coklat terus ke merah2..masa tu dah 8 weeks..pergi hospital..doktor scan..nampak kantung aje..macam takde baby..doktor cek ikut bawah..masukkan sesuatu dr bawah cek..alhamdulillah baby masih ada..mungkin awal lagi sis..baby tak nampak..selalunya doktor suruh tunggu dalam 2 ke 3 minggu lagi untuk cek..tapi masa dalam temph 2-3, minggu tu..ada heavy bleeding+plus cramp perut..terus pegi hospital..semoga urusan sis dan suami Allah permudahkan..

normal sy rse sis.. sbb sy sndri g klinik scan 2 3 kali smue ckp xnmpk n xthu brpe week sbb sy xpriod dh 3bln time tu.. thu pregnant pon mllui upt.. first scan doc ckp maybe bru nk jd.. second scan doc ckp 5week.. kli ke 3 klinik lain scan ckp xnmpk ape2..last2 mgu lps sy scan dh nmpk kantung skli dgn baby n heartbeat.. mase tu 9mnggu.. sis positif je ye.. insyaallah ade tu..

oh ye ke. sy nak fikir positive tp susah, sebab sy bleeding 😔

Sama cm saya.. 8week scan just nampk kantung je.. Repart scan 10week pn sama nmpk kantung trus refer hosptl.. Kt hosptl doc scan dr bwh tetp nmpk kantung.. Kena refer hosptl lg 2minggu, dlm masa yg sama alahan sy hilang perut pn dh xmbsr normal mcm biasa xda rasa sakit atau pdrahan.. Doc da gtau kemungkinan kandungan xmjdi..sedih tapi redha mungkin xda rezeki..

18/8 nie sy kene scan lagi. hopefully ade, tp kalau xde sy redha. mase sis 11week Tue, sis cuci atau jth sendiri?

sy 9 mgu scan x nmpak bby, nmpak yolksac je... dr awl prgnant ada spotting setiap hari... doc refer o&g dlm masa 2 mgu nk jumpa o&g bleeding mkin byk... smpai tarikh jumpa pkar o&g bleeding teruk kuar ketul2 drh dh.. doc pkar ckp mmg kntung kosong n msa tu dh jln dh buka 1cm.. lps 1/2jam warded kntung kluar.. skrg bru 10 hri brpantang sis

Jgn risau.. Doa bnyk2 insyaallah ade... Sye pon dlu sme mcm awak.. Ingt dh 9w pregnant scan kantung je besar tpi tk nmpk janin lgi.. Tnggu 2w lgi untk scan alhamdulillah dh nmpk janin plus heartbeat lgi,tpi rupenye time tu sye bru 8w pregnant ..Kadang2 kite terslh bgi tarikh ovulasi kt doc..

sy memang bleeding. ade ambik injection stiap minggu & mkn ubt utk kuatkan Rahim. tp now hari² keluar colour coklat. perut xde saket

VIP Member

sama lya pon pernah.. dua kali scan nampak kandung.. second scan doc cakap kantung mengecil. .. dan repeat scan 2 minggu selepas alhamdulilah sekarang dah masuk 4 bulan.. baby masih kecil.. jangan risau ada rezeki tu.. masa kali ke3 scan mnitik air mata 😅

VIP Member

Akak ipar saya pun macam ni jugak dulu sampai doc kata dia pregnant luar rahim.. blik dari klinik dia nangis2 lpstu sya suruh dia minum anmum materna.. lbh kurang seminggu dia minum, minggu depan g scan lagi sekali alhamdulillah dah nampak baby..

🙋🏼‍♀️ pernah. Alhamdulilah skrg dah dekat due dah. Its normal. Jaga diri baik2 jgn buat kja berat sgt. Dan fkr positive until the next appointment tgk apa doc cakap. Inshallah. Semoga dipermudahkan ye sis 😉

ok, thank you sis

Kalau bleeding atau spotting tu bahaya sis ..sbb saya dh dua kali keguguran ..bermula dgn spotting n lama2 terus bleeding ..n keguguran ..cepat2 g hos sis check ..semoga Allah mudahkan urusan sis ya ..

sy memang bleeding, skarang mkn ubt & injection kuatkan rahim

Câu hỏi liên quan