24 Các câu trả lời

boleh jadi sebab susu , bekas susu tu kene slalu basuh sebab susu susu yg melekat kat bekas mungkin dh rosak . Anak sy pernah mcm tu beberapa bulan lepas rupanya sebab susu , saya jadi perasan bila buat susu tu saya perati susu dalam botol tu kaler dia lain tapi tk nmpk sgt lagi satu dia jadi mcm susu tu tk pekat . Saya buang je semua susu dalam bekas tu , cuci keringkan masuk susu baru lepastu teruskan je bagi susu makan mcm biasa . Alhamdullillah 2 hari je

makanan tak hadam tu...ank sy 1thn 1bln..dr mula boleh mkn dr 6bln smp skrg dh 1thn xpenah lg muntah..sy bg dia mkn nasi bubur je..tp pelbagai cara..6-9bln bubur halus..kne tapis..10-12bln bubur nasi ..skrg mkn nasi lembik kuah sup bnjir...alhamdulillah..xpernah lg muntah..tgh try bg mkn nasi biasa..

masa anak sulung saya aritu sebab anak nk tumbuh gigi . memang sepanjang ragaman tu memang minum susu , muntah . buat susu terpanas sikek , muntah . tapi ank nak susu . adeh jem kepala ma . sudahnye kitorg bwt susu sejuk then ank minum ok . macam sy mungkin fasa tumbuh gigi . 🤔

Anak saya macam tu juga. Minum susu muntah. Makan lagi la taknak 🥲 kita kesian kat dia takut perut masok angin.

VIP Member

hi sis... anak sis mcm mana? Masih muntah2 lagi ke? em kalau lebey 5 Kali muntah sbnrnye sis bole dptkan consult n rawatan dr...sbb takut bb dehydrate...bwh 2 tahun ni kena monitor lebey sket...takut anak2 kan jenis ngutip2 makanan ke...food poisoning ke kan...

assalam nak tanya normal ke anak 1 tahun 1 bulan belum boleh berjalan betul lagi..meniti2 semua da ok bagun duduk sendri ketika berpaut pandai tapi bila lepas kan tangan untuk practice die berjalan die lagi suka merangkak 😅😅 normal ke?

anak saya lepas 1 tahun 1 bulan lebih baru boleh jalan sendiri. sebelum ni tak berani lagi macam anak puan la. dia tak yakin diri lagi tu nak lepas pautan.

bawak hospital sis . .anak saya macam tu bermacam klinik pergi tak jalan . tak ada pilihan terpaksa bawak hospital walaupun air mata maknya berjujuran sbb taknak bawah hospital HAHAHA . tapi lepas masuk masuk air antibiotik . alhamdulillah sihat .

masih perlu mkn bubur lagi... x boleh bg mknan kental lagi... dia x de geraham, telan je apa yg diberi... kesian la klu mknan yg kita beri buat dia muntah... tp klu muntah terlalu kerap, kena bw jumpa doktor

better pergi emergency takut kena rotavirus atau ada alahan pada susu..mcm ank saya msuk wad muntah cirit byk hri sblm ni..rupanya alahan dgn susu lembu..so better prgi jumpa doktor utk kepastian

Kena check segera dgn doktor.. berapa lama mcm ni? Takut dehidrasi.. kena bagi minum air glukos atau 100 plus sementara tunggu nak bawa ke hospital..

Baru sehari.. Terima kasih ye..

Allah, sama kak anak saya pun sama.. Dia baru masuk 1 tahun, asal makan jer muntah sampaikan dia dah taknak makan keras2, nak makan yang lembut2 basah jer..