17 Các câu trả lời

sbb tu la org mngdung ni xsmua dpt alahan atau simtom daya tahan tubuh yg sama. smua akan rasa berbeza sma dgn khamilan setiap anak yg dikndung seorg ibu itu merasakan pnglman yg berbeza. sy paling benci bila ada org yg suka bnding2kn tenaga n alahan atau ragam org ngdung ni ayat yg xblh nk terima ada yg ckp org lain mgndung jugak blh pn bt apa2 .. nk smakn org yg mgdung umur br 20an mmg la dia masih blh bt apa2 keja aktvti apa2 sbb kmgkinan dia pnya tnga muda tu sihat dbndingkn dgn kita yg br hamil anak ptama di usia yg dh senja 35 tahun sgala urat otot2 lutut dh xtahan lama nk bdiri ke bgun pn smua sakit2 ... lg la jnis org yg ada mslah HB low mmg senang nk penat.

klu boleh tahan xda masalh klu sy mmg xblh naik bas jln jauh dgn msa lama sbb xtahan nk kencing n sakit dkt bawah perut kwsan rahim mcm rasa senak ngilu mcm2 la rasa tu smpai nk terkencing bila pjlnan ada rasa hentakkn knderaan bergegar sbb jln xstabil wlupn lembut jer hntakn tu tp sy rasa dh xselesa. naik krta p jln nk ke pasar yg xjauh dr rmh pn xblh lama2 ddk dlm krta..

sy 34wks kdg ikut husb ats urusan krja dri kelantan - kl. So far mmg x da pa² cuma kna byk bhnti jga utk regangkn bdn n g kencing😆🤭Klu naik bas risau jga nak tnggu smpai ke rnr bru dpt g tndas mklmlah kita ibu preggy ni cpat sgt nak tekencing😆apa pun bdn org x sama mngkn ada yg bole tahan, semoga d permudahkn urusan yg pnting buku pink kena sntiasa bwa

prepare barang2 penting buku pink , ubat2 , minyak angin , bantal lapik ini penting sakit pinggang ya naik bas lama2 , ni ikut pada badan masing2 ada yang larat ada yang x , saya naik bas pen-perlis-kl pastu sampai kl drive balik penang balik alhamdulillah dari 6w sampai 40w berjalan jauh semua ok janji brg lengkap 😁

Sy naik bas dri KL-kelantan n Kelantan - KL (seminggu kat kg) masa 33w, nenek sy risau tkut terberanak dlam bas, Sy ckap awal lagi 😅 alhamdulillah xde pape, pastu gi kenduri kat perak (2hari 1malam) masa 36w.. masuk 37w3d alhamdulillah selamat bersalin.. sib baik xde gi mna² time tu, huhhuuu

Hai sis . Saya balik dari melaka ke kedah masa 36w . Yang penting kena banyakkan berhenti rnr dan kena berjalan jugak untuk elakkan darah beku dekat kaki . . Alhamdulillah saya selamat sampai ke destinasi . Sekarang tengah menunggu hari untuk melahirkan sahaja . 🥹

ikut badan masing2... saya pitam je memanjang kalau jalan jauh ..tu pon kadang2 degil nk juga jalan pastu pitam tgh2 jalan 🤣 3rd trimester tk keluar ke mana2 dh sebab tkde kereta.. suami risau hahaha jenis hb atas pagar 😅

boleh je tp kalau naik bas jgn dduk dkt seat area tayar bas tu untk elakkan hentakan. make sure bwk buku pink kemana2 je sis pergi and standby skali brg2 hospital just incase tbe2 emergency

sy jalan2 dgn family masa usia kandungan 37@38w. dr penang g kl. kl patah balik penang. kemudian jalan2 penang ke perlis. perlis patah balik penang barang2 mmg standby dlm kereta termasok buku pink

sy baru selesai travel penang-melaka-perak dgn kndungan 35w. alhamdulillah xde apa cuma kena sentiasa hati2 saja. pantau gerak kndungan. klu ada berhenti dkt rnr, bngun buat renggangan bdn