17 Các câu trả lời

Kalau awal sgt lebih baik tak scan je, duduk rumah relax2 jaga diri. Sy dlu pernah kena kantung patut 7w tp scan 5w je, Dr plak tak membantu terus ckp takut tak jd. Balik scan sy nangis2 smpai teresak2 suami tak tau nak buat apa dia ckp biasa lah tu, sy jd meraung sbb takde emotional support sbb terlalu mengharap. Tp alhamdulillah baby dah besar, skrg dah 9thn dah baby sy. Pregnancy seterusnya sy tgu dekat 10-12w br g scan. Aslkan sy tau upt +, jaga mkn minum & tak lasak sgt je. Sy doakan yg terbaik utk awk, amiin.

saya scan hritu 9 weeks, mmg nampak kantung je, tambah pulak ada spotting, dr ckp saya incomplete misscarriage, buat surat refer hospital suruh cuci.. saya nk suruh kantung tu turun sendiri, saya buat aktiviti lasak, mmg spotting hari2.. lepas 2 minggu pegi scan sbb nk tgk kantung turun habis je tak, last2 dgar jantung baby, rupanya ada je baby, mgkin x nampak.. skrg alhamdulillah baby sihat je, tgh tunggu due je.. sis skrg bykkan rehat, jgn lasak dan jaga pemakanan.. folic acid jgn skip ye..

in sha Allah, ada rezeki sis ye.. Aamiin.. jaga diri ye sis..

Sye mula2 cek upt naik samar2 lpastu repeat cek lagi lpas 2 mingu msih samar2..Lpstu mlam sye p klinik swasta sb nk confrom pregnt bila scan nmpk kantung dlu dlam usia 5 weks cam tu janin x nmpk agi lpas sye dh 8 weks sye scan balik dh nmpk janin skali bole dngar degupan jantung baby alhamdulilah..Insyah allah sis jgan risau lpas niee msti dh nmpk janin sis dia ikut orng juga sb smua orng x sama..Sye dlu pn risau gak lama2 alhamdulilah janin sye dh menjadi baby bump pn nmpk dh..

Masa ni dah rasa mual & buat PT, +ve. Jumpa Dr, dr kata xdak kantung lg takut2 pt tu ralat . sedih juga masa tu & start fikir yg bukan2 . Dr suh cek 3 minggu lg. Bila cek, nampak kantung dan something kecil mcm biji sawi, 7 week ikut kiraan last period. Skg baby dah lahir & membesar dgn sihat, dah nak masuk 6bulan . Think positive sis. Ada baby tuuuu… jaga pemakanan, banyakkan berehat.

7week kalau nk nmpak janin kena scan bwh. sama la 9wk. klu scan atas mmg xnmpk. wktu saya bleeding msk hospital waktu 7wk tu doktor muda scan tvs pon xnmpk janin, tp doktor pakar scan terus nmpk... InsyaAllah ada rezeki awak tu.. xkna org yg scan je tu..

ye sy hritu 2x scan perut xnmpk..terus g hospital Bahiyah scan bawah bru nmpk kantung ngn uterus

9 weeks biasanya da nmpk.. tp klu awak bce post2 dlm grup nie, rmi je yg janin x nmpk tp sbenanye ada.. just dgr je nasihat Dr & repeat scan lg.. klu nk dptkn 2nd opinion pun ok.. peg klinik lain..

nnt sis repeat scan lagi 2 weeks..takut bby tu kecik lagi, atau mungkin tarikh period sis silap ke..mungkin bukan 7 weeks tu..apa2 pun jgb fikir bukan2..keep positive..

kalau ada rezeki lebih check dekat swasta sis. saya masa check tak nampak apa tapi doktor siap cakap dia dh nampak degup jantung. masa tu 8w kalau tak silap

gi scan je lh selang 2 minggu tu nnti....mula" preggy pkn syah risau,, bila scan dengar jantung tu dah lega dah..sebb tau ade,, sebb kecik lgi kn..x nmpk

sy pun scan 7weeks dekat kk nmpak kantung ja. dr suh repeat lg 2 minggu alhamdulillah nmpak. jgn risau ya sis, in syaa Allah baik² je..

Câu hỏi liên quan