65 Các câu trả lời

Dulu saya pun ingat pendarahan/spotting tu perlu ada untuk awal kehamilan atau erti kata lain, tanda2 betul hamil. Sebab kita pun google2 kan.. Lepas dah cakap dengan doktor, doc kata sebenarnya takde spotting apa2 bagus. Its good actually. As long as bila scan ada kantung, ada baby, ada jantung, subsequent scan is ok, everything will be fine. Saya sampai sekarang no spotting. Kandungan usia 14minggu.

Pendarahan tu if berlaku implantation awal pregnancy, ada juga pendarahan simptom kpd misscarriage. Beza ye and takde org yg nk ada bleeding. As long as u tkde bleeding it just ok. My first pregnancy got bleeding and first timer mmg rasa mcm normal je kot masetu sbb yela first time tkde pengalaman but the time i believe bukan semua badan kita sama dgn org lain. Jangan mintak for bleeding ya and jaga diri sis💓

thank you for info😊

Pregnancy test sama dgn 1st pregnancy test sy try baru² ni 2line tp xclear(sama mcm sy test ank 1st dulu xclear) mcm xcaya sy beli yg kt guardian sama jga 2line n lagi terang. Dri ank 1st smpi 2nd ni xada tanda² pendarahan.. Alahan pn langsung xada. Cuma prasan period dah lewat dtg. Breasts rasa sakit pregnant adk ke2 ni.

Its normal law teda pendrahan.... Sya dlu 1st baby ada bleeding skit for 3 days... Sya ingatkn period... After tat sya biarkn ja... Skali check aik... Almost 3 bulan lbh da c kesik dlm perut😂 but 4 second baby lngsung teda spotting even bleeding... Just lewat period sja... Check2 da 1 bulan lbh dlm perut🤗

Sy mula2 pun xda..walaupun dah lmbt period & cek upt sy msh musykil. Sb saya google la tu, baca jgk kata akan ada sdkit pendarahan tp lgsg xda..tu la Smp 4 kali sy cek upt🤣🤣 sb first time pregnant.. Excited tu ya, tp takut jgk nak overly excited smp mcm tu skli. Tp sgt bersyukur.. Tahniah ya sis.. Take care☺

Sy pon buat test 2kali.. then pegi klinik scan tros nampk jantung berdegup😍 btw terima kasih😊

Ta semestinya keluar pendarahan ke ap..lain org lain sis..mcm sy awl2 check double line..aktif sgt spotting bila spotting g klinik doktor sahkan threaten miscarriage..the next day bleeding dgn truk..doa y baik2 ya sis..jgn mengharapkn pendrahan tuh..kalau dh double line rezeki alhamdulillah..tahniah..

if positive tdk semestinya alami pendarahan ya sis..im first bby xjuga alami pendarahan..kata doctor biasa yg alami pendarahan darah sikit tu kebiasaan mksdnya rahim baru saja ingin melekat kuat pada dinding...tu yang saya tahu apabila mendengar penjelasan dari doctor..

VIP Member

Dua2 bormal. Ada pendarahan sikit atau tak ada lansung. Saya dua2 pregnancy check naik double line, xde pendarahan pun.. Nk lg asti boleh pwrgi check di klinik yg boleh buat scan terus. Kalau dh banyak minggu dh boleh nampak kantung😁

TapFluencer

Sy pon baru je buat upt hrtu, positive jugak sedangkan xde implantation bleeding, just missed period and cramps je, tya my sis dia doktor and she said its normal 😁 so dont worry too much and congratulations on ur pregnacy 😘

Thankyou😊 congratulations too

X semestinya. Sy pregnant dr anak 1st smpi skrg 3rd xpernah ada spotting ms awal pregnant. Slalu delay period & ms gosok gigi rasa nak muntah. Ms tu dah tau mesti tanda nak pregnant ni. Check upt confirm double line.