10 Các câu trả lời

Hi mommy, i’m currently 23 weeks of pregnancy & facing the same situation with you. Mmg perut tak nampak langsung melainkan tgh naked or pakai baju yg betul betul fit to body then baru nampak baby bump but mostly org ingatkan buncit haha i pun ada overthinking whether my baby is okay or not & so on, it’s normal to feel this way lagi lagi yg first time mother mcm i. Baby kurang kick sikit pun dah paranoid. But however, kita kena control our mind okay? It’s not easy but kita cuba slowly ya. As long as check up & scan semuanya according to growth alhamdulillah. I always tell myself “baby tahu mummy nak sorokkan pregnancy from surroundings so baby pun bagi kerjasama menyorok dlm perut” sbb i mmg tak plan nak annouce/share my pregnancy until deliver nanti except main family members je yg tahu. “Baby bagi mummy bergaya mcm anak dara lagi ni, jimat duit tak perlu shopping maternity attire” sbb masih steady boleh sarung semua jenis pakaian yg ada. Then doctor pun ckp sbb badan i kurus & tinggi so mmg tak mustahil pun. I tak nafikan kadang kadang org sekeliling main ckp je “eh mana perut? kecil lah baby nanti” lagilah keadaan kita extra sensitive tapi i selalu psycho mindset dgn kata kata tadi tu. You’re not alone, we’re in this together. I doakan semuanya berjalan dgn lancar & may Allah protect both of you. Take care!

thank you for the warm wishes, but i just found out my partner is cheating on me whilst me struggling with this pregnancy so overthinking tu jadi lagi teruk la semua benda pun. maybe baby pun taknak susahkan mak dia kena cari baju baru byk2. :')

Hmm saya sis 2lbih bulan perut dh besar..Saya smpai sorok lh perut sbb ramai igt sye dh 4/5 bln n igt kembar…Saya tggi halus..perut besar..nk mmbawa tu mengah sgt2 kerap kncing..Tiba2 overtnking sbb ramai ckp besar n igtkn ad sakit lain cam ktumbuhan/cyst ke lps check Alhamdulillah xde..lega..pstu asyik mngeluh sbb bwa perut berat besar lps bce2 ramai sedih sbb perut kcik terus rasa bsyukur taape lh asalkn bby sihat2 jew ~ 🥹🤲🏻

Ermm fhm2~ awk jgn fkir byk ya…X elok sgt..cpt2 bzikir balik..setan suka kcau kita yg ibu ngndung ni lgi2 time emosi x ok..Apa2 pun Smoga selamat bersalin n dipermudahkan urusan ya sis🙏🏻✨

Relax. Kenapa nak mintak perut besar? Kang tak terbawak karang. Saya sendiri takde perut. Pregnant 22w. Elok je baby besar ikut yang sepatutnya. Kenapa nak kena dengar mulut orang? Kalau awak jenis badan kecik, elok lah perut kecik. Nak perut besar karang melebihi kudrat awak sendiri awak jugak yang susah. Yang penting jangan skip prenatal vitamin yang doc bagi. Jangan skip important scan macam NT Scan, Detail Scan, Growth Scan.

Jangan la marah, i thought this is a safe space for fellow women to seek guidance and support from each other. Ada i kata i nak sgt sgt ke perut i besar? Kalau u pun takde benda baik or supportive nak cakap better takyah reply next time. Tq for ur input anyways.

Sama mcm saya sis. 24 weeks tapi perut halus halus je nampak x nampak sampai org musykil betul ke saya pregnant. Its okay nampak ke tak nampak perut asalkan baby and mommy sihat. Berat badan kita naik sesuai dgn apa yg disarankan doktor. Tak payah hirau la apa org cakap. Sakit hati memang la tapi hiraukan je. Lagi kita fikir lagi kita stress x elok utk baby. Enjoy je pregnancy journey kita ❤️

sama macam saya , awak . pregnant dah 23weeks , tapi memang tak nampak perut pun (tak nampak macam pregnant) , sampai ade yang cakap saya gugur . bagi saya normal je .. as long as berat dan tumbesaran baby seiring usia kandungan dah cukup ☺️ abaikan je ape orang cakap . for our mental health ☺️

tapi sebenarnya kalau nak ikut doktor, doktor ckp banyak jgk berat naik cuma masih terkawal la. konsisten naik 2kg/1kg lepas masuk 2nd trim haha. semoga yg baik baik untuk awak dan baby!

anak 1st ke sis, ank 1st saya dlu,time 8 bln bru nmpak perut,tu pun ada yg ckp kcik, berslin time 38w, gemom jgk bbynya, mmg dia sja nyrok, untung mama xyh shopping bju bru, nk tgh 2nd pregnancy,25wks, pun sma jgk , xbli bju jgk,aslkn ank sht ok je sis,jgn overthinking, kesian bby

tq sis🥹🥹🥹🥹🥹

TapFluencer

normal 21w xbsr pun, janin pun dlm +/- 300gm saja. klu kndungan ada apa2 mslh, dktr yg tentukan hala tuju pregnancy...bukan kita. another thing, stop overthink. tk bagus for your mental and also the baby inside. you happy, the bby will grow happily.

sama2..if u worried, talk to husband..share your thoughts. jgn simpan sorg2..

Dont worry sis, saya pun begitu. tapi sbb my mom cakap dia dulu begitu, so i tak risau sangat. As long as doc cakap baby growth accordingly, so why should you be worried. doa yg baik baik okay, you will be good. Positive side, boleh muat lagi baju lain. hihi

Promo terbesar expert care sudah dimulai, diskon hingga Rp.100.000 sedang berlangsung di shopee, ada juga voucher diskon 100% alias gratis bagi bunda yang beruntung. Buruan cek di https://shope.ee/9UfEMMqqTg (id-5235034)

Saya 20weeks pun masih kecil tapi ada bump nya cute je org kata tggu nnt 7bulan mmg terus boom nampak!

Tq for replying sis, i dah detail scan alhamdulillah ok je ☺️

Câu hỏi liên quan