14 Các câu trả lời

Pikir yg baik baik sis.. Bnyak kan bedrest.. Saya mcm sis juga masa awal pregnant Dan ada keluar darah masa 11minggu tapi yelah Allah bagi saya rasa anak ke2 ni alhamdulillah skrng dah 20minggu.. Bnyak kan rehat je sis jangan stress dan jangan dengar cakap orng bnyakkan berdoa je.. Kalau boleh jangan Sama suami dulu lah ye dan bnyakkan bedrest..insyallah semua akan baik baik..

Sama Sama 😘 semoga kita Sama Sama dapat lahiran Dan besar kan zuriat kita lah ya sis ❤️🤲

Saya tak reti tgk scan ni tapi pengalaman kak ipar saya as doktor dia pun ada cakap biasanya kantung bulat cantik ada chances baby membesar dgn baik. Kalau kantung leper ada chances risiko keguguran. Dia share pun based on pengalaman dia jgk pernah preggy sebelum ni gugur dan bersalin yg menjadi. Moga hasil result scan awak baik2 je esok insyaAllah 🥰

InsyaAllah ameen 🤲🏻🤲🏻☺️

Saya week 8 kantung elok bulat, cuma tak nmpak janin apa, week 11 scan masih kosong, tapi dia dah jadi panjangg. dan melengkung, trus kena rujuk pakar sis, tapi tak sampai apptment dgn pakar, sya gugur sendiri lagi 2 hari nk cukup 12 weeks. Insyallah baik baik sja ya sis, smoga nmpak baby ap semua.

smoga sis jga❤aminn

VIP Member

ni saya punya scan 2D minggu lepas 8week sis. Janin dah nampak. Degupan jantung pun dah ada.sy buat scan utk confirm kan sy betul² pregnant. Semoga sis pun ada rezeki juga.❤️

insyaAllah amin amin❤

Sis dr tak bagi makan ubat duphaston ke? Saya awal pregnant smpai week 18 spotting, awal tu dr kata kantung x cantik. Saya makan ubat kuatkan rahim tu selama 4 bulan

itula pelik doc tk bg, sy duk tunggu jgk ubat dri doc 😭😔

Ini scan dari atas atau bawah ya? cuba scan dari bawah utk dpt tgk jelas. InsyaAllah baik2 saja moga ada rezeki berjumpa permata hati

dri atas, ad buat dri bawah tpi mase tu awl lg.. tula ingt nk scan dri bawah jgk ni. tq sis bg opinion ❤

hyee...saya baru buat upt test.. +ve...apa pemakanan yg baik UTK kuatkan kandungan .?sbb sebelum ni ada history sy keguguran...

doktor akan bg duphaston dan aspirin. duphaston utk menebalkan rahim, aspirin cairkan darah biar semua darah mengalir ke rahim.

Org mengandung x boleh mkn mknn yg bsntan .. skg kan raya . Lemang pulut tu semua x bole mkn , tapai .. minuman bgas pn x boleh

Bole memudaratkan baby dbwa 3 bln sis , boleh kgguran klu x jaga makan .. rajin2 tgk mna2 mknn yg bgs yg mna x bgs utk baby dn ibu sis kita masih d zone bhya 😭😭

pernah kantung bentuk bintang xmnjadi bulat lawa , lepas 2hari gugur kantung saje xde baby

smoga ad rezki buat sis jga yaa.

xnormal kalo ada spotting sis..Cuba bed rest smpi scan yg Akan dtg ye.

hurm masalah juga..tp sis berkorban ja la bed rest semantra waktu atau bgtau je perkara yg btl.kalo dorg xfhm ,balik rumah parent sis je la jwbnya.

Câu hỏi liên quan